دردیدار هیات اقتصادی آفریقای جنوبی با مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی مطرح شد: علاقه مندی بخش خصوصی آفریقای جنوبی برای سرمایه گذاری در ایران

دردیدار هیات اقتصادی آفریقای جنوبی با مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی مطرح شد: علاقه مندی بخش خصوصی آفریقای جنوبی برای  سرمایه گذاری در ایران
مدیر کل تشویق سرمایه گذاری و تسهیل وزارت بازرگانی و تجار آفریقای جنوبی در راس هیات 20 نفره که در جریان سفر وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی به تهران سفر کرده است، با مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در محل این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، صادق اکبری  در این دیدار ضمن توضیح سابقه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری فیمابین دو کشور، گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران با تمام توان از سرمایه گذاری شرکتهای خارجی حمایت می‌کند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد بسترهای لازم برای همکاری بیشتر دو کشور، بر لزوم طرح ریزی ساز وکار لازم برای توسعه مناسبات سرمایه گذاری و ارتقای حجم تجارت بین دو کشور را خواستار شد.

 

مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی با اشاره به کاهش سطح مبادلات تجاری دو کشور افزود: با توجه به تمهیداتی که دولت های دو کشور برای تسهیل شرایط به منظور فعالیت بخش های خصوصی دو کشور فراهم می آورند، انتظار می رود بخش های خصوصی به تلاش خود برای افزایش حجم مناسبات مبادرت ورزند.

یونس حسین مدیرکل تشویق سرمایه گذاری و تسهیل تجارت وزارت بازرگانی و تجارت آفریقای جنوبی نیز ضمن اظهار خرسندی از حضور در سازمان سرمایه گذاری از علاقمندی بخش های خصوصی افریقای جنوبی برای سرمایه گذاری در ایران خبرداد و اعلام کرد دولت آفریقای جنوبی نیز به واسطه روابط خوب سیاسی دو کشور از هیچ تلاشی برای تشویق فعالان بخش خصوصی آن کشور برای حضور در ایران دریغ نخواهد کرد.

 

اکبری ضمن برشمردن مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد ویژه اقتصادی ایران، از فعالان اقتصادی آفریقای جنوبی که قصد صادرات کالاهای خود به ایران و کشورهای منطقه دارند خواست، می توانند نسبت به سرمایه گذاری در این مناطق اقدام و از مزایا و مشوق های موجود بهره مند شود و کالاهای خود را بدون هیچگونه محدویتی به کشورهای منطقه و همسایه ایران صادر نمایند.

 

وی افزود: سازمان سرمایه گذاری خارجی، از مشارکت در شهرکهای صنعتی و مناطق آزاد ایران برای سرمایه گذاری های صادرات گرا استقبال نموده و  این آمادگی وجود دارد بخش های از مناطق آزاد و یا شهرکهای صنعتی را بر اساس کاربری های تعریف شده در اختیار شرکتهای آفریقای جنوبی قرار دهد.

 

اکبری در ادامه همچنین افزود: مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی آمادگی دارد یک میز به کشور آفریقای جنوبی اختصاص داده و کلیه مراقبت های لازم برای فعالیت سرمایه گذاران آفریقای جنوبی در ایران را به عمل آورد.

 

به گزارش خبرنگار ما، در ادامه این نشست حسن خدایاری معاون سرمایه گذاری های خارجی قوانین، مقررات، مشوق ها و مزیت های قانون سرمایه گذاری خارجی در ایران را برای هیات اقتصادی آفریقای جنوبی تشریح کرد و به سوالات مطرح شده از سوی هیات آفریقای جنوبی پاسخ های لازم را ارائه نمود.

 

 شایان ذکر است، در پایان هیات مذکور ضمن قدردانی از نشست برگزار شده توسط سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، مطالب ارایه شده را برای شناخت  و آگاهی هیات آفریقای جنوبی سازنده دانست و از این  سازمان خواستار  " اعزام هیاتی از صاحبان فرصت های سرمایه گذاری"  به افریقای جنوبی شد.

 گفتنی است، یونس حسین مدیرکل تشویق سرمایه گذاری و تسهیل تجارت وزارت بازرگانی و تجارت آفریقای جنوبی در راس یک هیات 20 نفره از بخش خصوصی آن کشور در بخش های کشاورزی، معدن، انرژی، پتروشیمی و خدمات مهندسی مشاوره جهت مذاکره و ملاقات با بخش های دولتی و خصوصی ایران، به منظور آشنایی با فرصت ها و زمینه های سرمایه‌گذاری و تجاری به تهران سفر نمودند.

۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۲۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP