250 میلیون دلار سال گذشته سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند انجام شد

250 میلیون دلار سال گذشته سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند انجام شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،معاون معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: سال گذشته 250 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند انجام شد.

سید علی موسوی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که با محوریت فعالیت‌های سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند و در محل سرسرای اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند افزود: امید می رود تا این میزان سرمایه گذاری در سال جاری سیر صعودی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر 15 پروژه سرمایه گذاری در منطقه در حال اجرا است، اظهار کرد: بیش از 70 درصد پروژه‌هایی که منجر به عقد قرارداد شده اند هم اینک در حال اجرا است.

معاون معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند از پروژه مینی پالایشگاه، اطلس اروند، فولاد کاوه، کارخانه ساخت ام دی اف و برج دوقلو به عنوان برخی از این پروژه ها نام برد.

موسوی از چهار کارخانه شیمی به عنوان بزرگترین پروژه فعال در این منطقه نام برد و تصریح کرد: برخی از پروژه ها به دلیل نیاز به حجم بالای گاز و یا برق با مشکلاتی مواجه هستند که در حال رفع آنها هستیم.

فازهای 5 و 6 نیروگاه سیکل ترکیبی صبا به بهره برداری رسید

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند با اشاره به بهره برداری از فاز پنج و شش نیروگاه سیکل ترکیبی صبا واقع در سایت صنعتی خرمشهر یادآور شد: با افزوده شدن این دو فاز جدید ظرفیت این نیروگاه از 600 مگا وات به 980 مگا وات افزایش یافت.

موسوی میزان سرمایه گذاری در این نیروگاه را  108 میلیون یورو عنوان کرد و گفت: این نیروگاه فعالیت خود را از اواخر سال گذشته آغاز کرد و امروز نیز شاهد به بهره برداری رسیدن فازهای پنج و شش آن هستیم.

راه اندازی نمایشگاه عرضه مستقیم خودروهای پلاک اروند در بندر خرمشهر

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی نمایشگاه عرضه مستقیم خودرو با پلاک اروند افزود: به دنبال افزایش سطح تردد خودروهای پلاک اروند تا شعاع 120 کیلومتری و تردد بدون مشکل این خودروها در شش شهرستان استان خوزستان (شهرستانهای در محدوده 120 کیلومتر)، میزان علاقمندی و تقاضای شهروندان به خرید خودروهای پلاک اروند گسترش یافت.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند اظهار کرد: بر این اساس و به منظور دسترسی مطلوب و بهینه شهروندان آبادانی و خرمشهری به خرید آسان و دست اول خودروها نمایشگاه عرضه مستقیم خودرو پلاک اروند در محل بندر خرمشهر راه اندازی شد.

به گفته وی علاقمندان و متقاضیان خرید خودرو با پلاک اروند می توانند با مراجعه به این نمایشگاه ضمن بازدید از تنوع خودرویی موجود در این مکان، خودرو مورد نیاز خود را نیز بدون کمترین مشکل خریداری کنند.
 

۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۱۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP