آل اسحاق: زمینه سرمایه گذاری حداقل 700 میلیارد دلار در ایران فراهم است

آل اسحاق: زمینه سرمایه گذاری حداقل 700 میلیارد دلار در ایران فراهم است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران گفت: زمینه سرمایه گذاری حداقل 700 میلیارد دلار در ایران برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم است.

یحیی آل اسحاق روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: فرصت های سرمایه گذاری در ایران شاید یکی از استثنایی ترین فرصت های سرمایه گذاری در منطقه به دلیل حجم سرمایه گذاری های تایید شده است.

وی افزود: پروژه های سرمایه گذاری درقالب برنامه ها و فعالیت های مختلف مشخص شده است و وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز گفته حدود 480 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیمه تمام در کشور و همچنین فرصت سرمایه گذاری در پروژه های جدید وجود دارد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی تهران اظهار کرد: پتانسیل عظیمی برای سرمایه گذاری در ایران برای همه دنیا وجود دارد که همه آن را خوب فهمیده اند وخود را برای ورود آماده کرده اند.

آل اسحاق علت این هجمه بالا را به خاطر میزان بالای فرصت سرمایه گذاری دانست و گفت: اکنون همه منتظرند ببینند شرایط تحریم ها و شرایط داخلی چگونه خواهد بود.

وی اظهار کرد: چنین به نظر می رسد آتیه سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی هم برای ایرانیان و هم برای کشورهای دیگر فرصت خوبی است چرا که مسایل هم با این رویکرد جدید روبه حل شدن است.

دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران شفافیت اقتصاد، رقابتی بودن اقتصاد، ثبات اقتصاد و رفع ابهامات بین المللی وچشم اندازها را به گونه ای دانست که اگر ابهامات حل شود ایران جای بسیار خوبی برای سرمایه گذاری خواهد بود.

آل اسحاق عملکرد دولت یازدهم را مثبت ارزیابی و عنوان کرد: دولت در 10 ماه نمره خوبی در حل مسایل مختلف اقتصادی دارد.

جذب سرمایه گذاری خارجی یکی از اهداف دولت تدبیر و امید است که به همین منظور اقدامات گسترده در دستور کار مقامات دولتی قرار گرفته است به گونه ای که استان تهران به عنوان استان پیشرو قرار است همایش بین المللی جذب سرمایه گذاری خارجی را تا مهر ماه آینده برگزار کند.
۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۲۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP