در بازدید میدانی سرمایه گذاری خارجی: حجم سرمایه گذاری 600 میلیون دلاری شرکت رنو فرانسه در صنعت خودرویی ایران

در بازدید میدانی سرمایه گذاری خارجی: حجم سرمایه گذاری 600 میلیون دلاری شرکت رنو فرانسه در صنعت خودرویی ایران
در بازدید میدانی صبح امروز بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل سازمان سرمایه گذاری به همراه هیات بلند پایه مرکب ازطحایی استاندار البرز،مدیران و معاونان استان البرز، مدیران ارشد سازمان سرمایه گذاری ، مدیران و معاونت راهبردی رییس جمهور، مدیران وزارت صنعت،معدن و تجارت، نماینده نیروی انتظامی در مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی، از دو شرکت بزرگ سرمایه گذاری در ایران در حوزه خودرویی در استان البرز و تهران بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران،شرکت اتو شاسی اینترنشنال پارس و شرکت رنو فرانسه دو شرکت خودروساز خارجی که امروز مورد بازدید قرار گرفتند توانسته اند در سال های اخیر با حجم سرمایه گذاری بیش از 600 میلیون دلار با ایجاد هفت هزار فرصت شغلی مستقیم و بیست هزار فرصت شغلی غیر مستقیم و با مشارکت سرمایه گذاران داخلی شامل شرکت روبات ماشین و پارس خودرو سهم قابل توجهی از بازار خودروی داخلی را پوشش دهند.


اولین سایت تولید رنو در خاورمیانه با استانداردهای بین المللی
 در جریان این بازدید و بر پایه گزارش  مدیران دو شرکت موصوف بخش قطعه سازی شرکت اتو شاسی اینترنشنال پارس اولین و تنها سایت تخصصی رنو در خاورمیانه است که بر اساس سیستم تولید رنو(SPR) و  سیستم کیفیت رنو (SQR) و مطابق با استانداردهای بین المللی و با ظرفیت تولید سالیانه 200 هزار قطعه در سال طراحی و راه اندازی شده است.


 بر پایه این گزارش، از آنجایی که نقش شاسی در ایمنی خودرو و بخش قطعه سازی از اهمیت بالایی بر خوردار است تلاش شده است تا از تولید اتومبیل های L90،تندر  و مگان از آخرین استانداردهای بین المللی استفاده شود و این خودرو با ایمنی بالا و حداقل مصرف سوخت و آلایندگی کم به مشتریان خدمات مناسبی ارائه دهد.


مدیران شرکت های موصوف در جریان این بازدید اعلام کردند که تاکنون با بیش از 150 شرکت قطعه سازی ایرانی قراردادهای همکاری دارند و این امر موجب ارتقاء توان فنی شرکت های در قطعات موردنیاز و انتقال دانش فنی و مهندسی را در حوزه خودرو در ایران ایجاد کرده است.


برنامه راهبردی رنو برای افزایش سرمایه گذاری در ایران
مدیران دو شرکت بزرگ خودروساز خارجی اعلام کردند: شرکت رنو قصد دارد ایران را به عنوان قطب صنعتی رنو در خاورمیانه انتخاب کند  و امکان صادرات وسیع تولید نهایی خویش را به کشورهای منطقه افزایش دهد و همچنین شرکت رنو قصد دارد محصول جدید تولیدی خویش را بنام B90   با کیفیت و استانداردهای بالاتر به بازار ایران معرفی کند.


در جریان این بازدید شرکت رنو از معاون وزیر امور اقتصادی و دارای خواست تا چند مشکل این شرکت را برای طرح گسترش و عرضه محصولات خود به بازار ایران یاری دهد. بر پایه این گزارش مشکلات کنونی شرکت رنو شامل تاخیر و بروز مشکل در ترخیص قطعات CKD، تسریع در امکان نقل و انتقال ارز مورد نیاز برای خرید قطعات از شرکت رنو و همچنین تادیه بدهی های سررسید شده آنها توسط شرکای داخلی بویژه  شرکت های ایران خودرو و پارس خودرو و مشکل اخذ وام از صندوق توسعه ملی شدند.


مشکلات شرکت رنو بزودی بر طرف خواهد شد
رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در جریان این بازدید ضمن تقدیر از فعالیت های این دو شرکت سرمایه گذاری خارجی، گفت: بر طرف کردن مشکلات این شرکت در اولویت کارهای ما قرار دارد و بزودی با رایزنی هایی که با وزارت صنعت، گمرک و بانک مرکزی خواهد شد، وعده می دهیم این مشکلات با دقت و سرعت لازم بر طرف شود.


علیشیری در جریان این دیدار تاکید کرد: در نشست روز دوشنبه کمسیون اقتصادی دولت مشکل اعطای وام صندوق توسعه ملی بررسی و بر طرف شده است و  سرمایه گذاران خارجی در جمهوری اسلامی ایران می توانند  منبعد بر پایه رویه های معمول صندوق و بانک های عامل از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کنند.وی اعلام کرد: اولین مصوبه صندوق برای اعطای وام به یک شرکت سرمایه گذار خارجی صادر و اجرایی شده است.


معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در این دیدار با تاکید به اینکه با توجه به مصوبه هیات امناء صندوق توسعه ملی برای تخصیص 20 درصد از منابع صندوق به سرمایه گذاران خارجی، گفت: با این حساب قریب به 12 میلیارد دلار برای اعطای وام به سرمایه گذاران خارجی فراهم است و انتظار داریم که حداقل به همین میزان 12 میلیارد دلار منابع از طریق مشارکتی سهمی توسط سرمایه گذاران خارجی تجهیز و به پروژه خود در ایران تزریق کنند.


لازم به ذکر است،  در این دیدار طحایی استاندار البرز ضمن قدردانی از تلاش های این شرکت ها در شرایط سخت تحریمی برای حضور در بازار ایران وعده داد با حداکتر توان و با رایزنی سایر دستگاه ها مشکلات این شرکت ها را بزودی بر طرف نمایند.

۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

باركد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP