فرصتهای جذب سرمایه گذاری خارجی در زمینه انرژیهای نو مورد بحث و بررسی قرار گرفت

فرصتهای جذب سرمایه گذاری خارجی در زمینه انرژیهای نو مورد بحث و بررسی قرار گرفت
فرصتهای جذب سرمایه گذاری خارجی در زمینه انرژیهای نو در کشور با حضور رؤسای سازمانهای سرمایه گذاری و انرژیهای نو (سانا) مورد بحث قرار گرفت.علیشیری در ادامه با اشاره به اهمیت بهره گیری از انرژیهای نو و تجدید پذیر، تصریح کرد: استفاده از انرژیهای نو در برنامه همه کشورها قرار گرفته است و با توجه به اینکه استفاده از انرژیهای تجدید پذیر هزینه کمتری را در برداشته و برای کشورمان سود آور است، لازم است که ایران جایگاه اصلی خود را در بین کشورهای مطرح پیدا کند و با استفاده از پتانسیلهای سرمایه گذاری کشورمان، پیشتاز عرصه مصرف انرژیهای نو در جهان باشد.


براساس این گزارش در این جلسه مشکلات پروژه های سرمایه گذاری خارجی در زمینه انرژیهای نو و راهکارهای رفع این موانع و معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در زمینه انرژیهای نو به سرمایه گذاران خارجی با حضور مسئولان اجرایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


این گزارش اضافه می کند: در این نشست ارتقا و توسعه همکاریهای فی مابین سازمان سرمایه گذاری و سازمان انرژیهای نو ایران نیز مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، در جهت استفاده از روشهای جدید سرمایه گذاری مستقیم خارجی و تأمین مالی پروژه ها، نشستی با حضور دکتر بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد، یوسف آرمودلی رئیس سازمان انرژیهای نو ایران و سامان قاسمی مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی، در محل سازمان سرمایه گذاری برگزار شد.
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد اظهارداشت: در همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در پرتغال، سرمایه گذاران پرتغالی علاقمند به سرمایه گذاری در بخش انرژیهای نو و تجدید پذیر کشورمان بودند که انتظار می رود با توجه به تجارب کشور پرتغال در این زمینه گامهای مؤثر و مفیدی برداشته شود.
۴ آذر ۱۳۸۸ ۱۱:۴۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP