امضای تفاهم نامه همکاری فی ما بین سازمانهای سرمایه گذاری و طرح کلمبو

امضای تفاهم نامه همکاری فی ما بین سازمانهای  سرمایه گذاری و طرح کلمبو
رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از امضای تفاهم نامه همکاری فی ما بین سازمانهای سرمایه گذاری و طرح کلمبو خبر داد.

 


 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری  ،این تفاهم نامه بین بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد و پاتریشیا یون مویی چیا دبیر کل سازمان طرح کلمبو در محل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران  ، به امضای طرفین رسید.


علیشیری در حاشیه امضای این تفاهم نامه ، اظهار داشت:با توجه به اینکه سازمان سرمایه گذاری به عنوان  مرکز اصلی طرح کلمبو در کشورمان می باشد ، این تفاهم نامه با هدف ارتقای همکاریهای علمی ،‌ آموزشی و تحقیقاتی امضا شد.


* ارتقای همکاریهای آموزشی


معاون وزیر اقتصاد در ادامه افزود: در این نشست اعطای بورسهای آموزشی و همچنین برگزاری کارگاههای آموزشی بین المللی  در حوزه های مختلف مورد نیاز کشورهای عضو ،نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


 وی  در عین حال تصریح کرد:  ایران در رشته های مختلف از جمله پزشکی دارای ظرفیتهای علمی بالایی  است و ما آماده هستیم دوره های آموزشی بین المللی را در ایران برگزار نماییم .


علیشیری در ادامه با برشمردن اهداف طرح  کلمبو  از جمله  تاکید مستمر بر توسعه منابع انسانی به منظور دستیابی به توسعه اقتصادی و اجتماعی، حمایت از همکاریهای جنوب- جنوب در همکاریهای اقتصادی بین المللی بر حمایت ایران از گسترش همکاری کشورهای عضو برای توسعه اقتصادی و اجتماعی و همچنین  تبادل اطلاعات بین کشورهای عضو تاکید کرد.

 
به گفته علیشیری ، برنامه های آموزشی طرح کلمبو که درکشورهای عضو برگزار می شود، موجب می شود تا کشورهای عضو نیز  بتوانند از تجربیات و اطلاعات ارائه شده بهره برداری کنند.
علیشیری در ادامه با اشاره به پیشنهاد مطرح شده سازمان سرمایه گذاری برای  برگزاری دوره های آموزشی مجازی توسط طرح کلمبو ،  خاطر نشان کرد: در نتیجه اجرایی شدن این طرح پیشنهادی ، بسیاری از علاقمندان  با هزینه کمتر می توانند در دوره های تخصصی و بین المللی  شرکت نمایند.


وی در عین حال ابراز امیدواری کرد همکاریهای سازمانهای سرمایه گذاری  و طرح کلمبو بیش از پیش افزایش یابد .
به گفته علیشیری سازمان طرح کلمبو یکی از قدیمی ترین سازمان های بین المللی و متشکل از 26 کشور از سه قاره آسیا، اقیانوسیه و آمریکا است و به منظور گسترش همکاری بین کشورهای عضو برای توسعه اقتصادی و اجتماعی تاسیس شده است.


لازم به ذکر است سازمان طرح کلمبو که مقر اصلی آن در سریلانکا است معمولا با برگزاری دوره های آموزشی و انعقاد تفاهم نامه تجربیات کشورهای عضو در امر توسعه را به کشورهای کمتر توسعه یافته انتقال می دهد. 
 

 

 

۸ آذر ۱۳۸۸ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP