ورود سرمایه گذار خارجی به طرح فراگیر پالایشی سیراف امکانپذیر است

ورود سرمایه گذار خارجی به طرح فراگیر پالایشی سیراف امکانپذیر است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (شانا)، ورود سرمایه گذار خارجی به طرح فراگیر پالایشی سیراف با رعایت ملاحظات تحریمها ممنوعتی ندارد.

سرمایه گذاران می توانند از طرف خارجی برای همکاری و شرکت در سرمایه بهره ببرند، البته این در حالی است که ملاحظات مربوط به تحریمها توسط شرکت مزبور در نظر گرفته شود.


در صورت مشارکت با سرمایه گذار خارجی گواهی کل نقدینگی می تواند بوسیله طرف خارجی و با تایید وزارت امور خارجه ارائه شود.


بر اساس این گزارش در صورت معرفی شریک یا کنسرسیوم خارجی، امتیازی برای آن در ارزیابی پیش بینی نشده است.


همچنین سرمایه گذاران خارجی تفاوتی با سرمایه گذاران داخلی ندارند، بجز آنکه در مورد منابع نقدی باید گواهی بانک محل نگهداری وجوه به تایید وزارت امور خارجه برسد.


بر اساس این گزارش قراردادهای منعقد شده در این طرح، به شکلی خواهد بود که تعهدات سرمایه گذاران و شرکت ملی نفت ایران را مشخص می کند، همچنین به شرکت ملی نفت ایران اختیار ضبط ضمانتنامه های اخذ شده از متقاضیان شرکت کننده در ارزیابی را در صورت انتخاب و عمل نکردن به تعهدات، می دهد.


 طرح احداث فراگیر پالایشی سیراف از مجموعه طرحهایی است که اجرای آن با فراخوان وزارت نفت به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.


این طرح با هدف احداث ٨ پالایشگاه میعانات گاز در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی به ظرفیت ٤٨٠ هزار بشکه میعانات گاز (هر پالایشگاه ٦٠ هزار بشکه) اجرا می‌شود.


براین اساس یک شرکت به منظور ساخت تاسیسات جانبی (یوتیلیتی) و پشتیبانی بصورت کاملا جداگانه، مسئول ایجاد زیرساخت های لازم مجموعه پالایشی سیراف خواهد بود.

۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۱۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP