فرصتهای جذب سرمایه گذاری خارجی در زمینه گردشگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت

فرصتهای جذب سرمایه گذاری خارجی در زمینه گردشگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت
فرصتهای جذب سرمایه گذاری خارجی در زمینه گردشگری در کشور با حضور رییس کل سازمان سرمایه گذاری و مدیران سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، در راستای  استفاده از روشهای جدید سرمایه گذاری مستقیم خارجی و تأمین مالی پروژه های صنعت گردشگری ، نشستی با حضور دکتر بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد، حسین فاضلی معاون سرمایه‌گذاری و طرحهای سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری ایران و سامان قاسمی مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی، در محل سازمان سرمایه گذاری برگزار شد.

علیشیری با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری در توسعه اقتصادی کشور ، تصریح کرد: با توجه به پتانسیلهای زیادی که در کشور برای سرمایه گذاری  در بخش گردشگری  وجود دارد، باید  از این فرصت ها در جهت جذب سرمایه گذاران خارجی  در بخش های مختلفی صنعت گردشگری در  کشورمان  استفاده شود.
 

معاون وزیر اقتصاد  گردشگری را یکی از اشتغالزا ترین صنایع در جهان دانست و افزود: این بخش در طول دو دهه اخیر از پیشروترین بخش هایی بوده که به رشد اقتصاد کشور ها کمک قابل توجه ای نموده است.


براساس این گزارش در این جلسه مشکلات پروژه های سرمایه گذاری خارجی در زمینه گردشگری و راهکارهای رفع این موانع و همچنین  ارتقا و توسعه همکاریهای فی مابین سازمان سرمایه گذاری و سازمان گردشگری نیز مورد تأکید قرار گرفت.


علیشیری در ادامه خاطر نشان کرد : در همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران که در کشورهای چین ،ترکیه و پرتغال  برگزار شده است  سرمایه گذاران خارجی علاقمند به سرمایه گذاری در کشور در بخش گردشگری بودند که انتظار می رود با توجه پتانسیلهای اقتصادی کشور گامهای مؤثر و مفیدی برداشته شود.

 
این گزارش اضافه می کند: در این نشست معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشورمان  در زمینه گردشگری و  به سرمایه گذاران خارجی با حضور مسئولان اجرایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

۸ آذر ۱۳۸۸ ۱۴:۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP