معاون وزیر اقتصاد از تصویب 3 میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری خارجی خبر داد

معاون وزیر اقتصاد از تصویب 3   میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری خارجی خبر داد

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، در یکصد و بیست و دومین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی که با حضور معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان سرمایه گذاری ،  معاونین دستگاههای اجرایی کشورمان و نمایندگان بخشهای خصوصی در محل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران برگزار شد  ، طرحهای متنوع سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید.


بهروز علیشیری  معاون وزیر اقتصاد در  حاشیه نشست هیأت سرمایه گذاری اظهار داشت: در این جلسه، درخواست سرمایه گذاران خارجی برای پروژه های  صنعتی و معدنی کشورمان به ارزش بیش از 3 میلیارد دلار مورد تصویب هیات سرمایه گذاری قرار گرفت.
علیشیری در عین حال اضافه کرد:  در این نشست ، درخواست سرمایه گذاران خارجی برای اجرای طرح های متعددی در حوزه های صنعتی و سایر بخشها  مورد تصویب قرار گرفت. 


وی در ادامه یادآور شد : در این نشست همچنین با درخواستهای متعدد سرمایه گذاران خارجی برای تمدید اعتبار مجوز ، افزایش سرمایه گذاری و انتقال سود نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.


معاون وزیر اقتصاد  افزود: بخشهای تولیدی کشور دارای قابلیت های کافی برای مذاکره و چانه زنی با سرمایه گذاران بالقوه خارجی هستند، تا ضمن افزایش ظرفیتهای تولیدی، فنی وتکنولوژی بنگاه های خویش بتوانند اخذ سهم بیشتری از بازار و ارتقاء توان صادراتی خود اقدام نمایند.


وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به برگزاری 15 همایش بین المللی  سرمایه گذاری در کشورهای سرمایه فرست ،پیش بینی می شود که سرمایه گذاران خارجی با فرصت های  سرمایه گذاری کشورمان در بخشهای مختلف آشنا شوند و زمینه های جلب و جذب آنان در آینده بیشتر فراهم شود.


۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۷:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP