فراخوان سازمان سرمایه گذاری به ایرانیان مقیم خارج از کشور : ایران امن ترین و اقتصادی ترین مکان برای سرمایه های به خطر افتاده ایرانیان مقیم خارج از کشور است-خبر جدید

فراخوان سازمان سرمایه گذاری به ایرانیان  مقیم خارج از کشور : ایران امن ترین و اقتصادی ترین مکان برای سرمایه های به خطر افتاده ایرانیان مقیم خارج از کشور است-خبر جدید
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد که در حاشیه نشست هیأت مقررات زدایی با خبرنگاران گفتگو می کرد، اعلام کرد: دولت تکاپوی جدی را برای بهبود فضای کسب و کار کشور، آسان سازی و شفاف سازی گردش کار بنگاه‎های اقتصادی کشور آغاز کرده است و این امر حکایت از عزم جدی برای رونق کسب و کار و حضور قدرتمند فعالان اقتصادی بخش خصوصی داخلی و خارجی در حیات اقتصادی کشور دارد.

  * حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور

علیشیری در پاسخ به وضعیت سرمایه گذاران ایرانی مقیم امارات با توجه به شرایط اقتصادی آن کشور در ماههای اخیر گفت: ما از ایرانیان مقیم خارج از کشور به طور عام و ایرانیان مقیم امارات به طور خاص دعوت می کنیم تا با توجه به ظرفیتهای جدید اقتصادی کشور و عزم دولت برای توسعه همه جانبه توسط بخش خصوصی، سرمایه های خود را در طرحهای اقتصادی دارای ظرفیت بالا به کار گرفته و سرمایه گذاری کنند.


علیشیری با اشاره به ظرفیتهای قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی گفت : بر اساس قانون، کلیه سرمایه های ورودی ایرانیان مقیم خارج از کشور می تواند به عنوان سرمایه گذاری خارجی تلقی شوند و تحت پوشش و حمایتهای قانونی قرار گرفته و از همه مزایای آن بهره مند شوند.


وی در ادامه خاطرنشان کرد :آزادی نقل و انتقالات سرمایه، رفتار برابر و اعطای امتیازات یکسان و تسریع مقررات جاری کشور برای سرمایه گذاران داخلی به سرمایه گذاران خارجی،عدم محدودیت در میزان ثبت سرمایه از نظر  درصد سهامداری شرکتهای خارجی، تضمین مخاطرات غیرتجاری بنگاه ها توسط دولت از جمله ظرفیتهایی است که ایرانیان مقیم خارج از کشور، همانند یک سرمایه گذار خارجی می توانند از آنها بهره مند شوند.
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در عین حال افزود: علاوه بر امتیازات قطعی قانونی فوق، سرمایه گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانند به حمایتهای همه جانبه سازمان سرمایه گذاری در کلیه مراحل و اقدامات اقتصادی خود در داخل کشور ،تکیه کنند.


معاون وزیر اقتصاد در توضیح این حمایتها اعلام کرد: مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی و واحد نظارت و رسیدگی به طرحهایی که توسط سرمایه گذاران خارجی انجام می شود، وظیفه دارند که در کلیه مراحل کار یک بنگاه اقتصادی خارجی در کنار آنها باشند و همه حمایتهای اجرایی و خدماتی لازم را به عمل آورند.
 وی این خدمات را دارای دو مرحله دانست و یادآور شد:  مرحله نخست، کلیه اقدامات لازم برای بنگاه تا مرحله صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی است و مرحله دوم شامل همه مراحل ساخت و ساز تا دوره بهره برداری از یک پروژه را شامل خواهد شد.


علیشیری در عین حال خاطر نشان کرد: تعهدات قانونی دولت برای سرمایه گذاران خارجی و همچنین حمایتهای همه جانبه و پشتیبانی سازمان سرمایه گذاری از آنها، چتر گلخانه ای را فراهم ساخته است تا بنگاه های اقتصادی با اطمینان خاطر و آرامش بیشتری وارد عرصه فعالیتهای اقتصادی کشور شوند که بر این اساس، سازمان سرمایه گذاری در کلیه دوران حیات اقتصادی یک طرح در کنار سرمایه گذاران خواهد بود و با قدرت و استحکام مشکلات اجرایی و مقرراتی آنها را رسیدگی و حل و فصل خواهد کرد.


معاون وزیر اقتصاد در ادامه یادآور شد : ایرانیان مقیم خارج از کشور علاوه بر همه حمایتهای فوق، به وسیله شورای عالی ایرانیان خارج از کشور و کارگروه های تخصصی آن حمایت همه جانبه خواهند شد که این شورا مستقیماً توسط رئیس جمهور هدایت و رهبری می شود، اصلی ترین وظیفه خویش را انجام پشتیبانی های کافی حقوقی و اجرایی از فعالیتهای ایرانیان مقیم خارج از کشور می داند.

* هیچ محدودیتی برای سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور وجود ندارد


وی در پاسخ به این سؤال که ایرانیان مقیم خارج از کشور در چه حوزه هایی می توانند سرمایه های خود را وارد کشور نمایند و به کار گیرند، گفت: هیچ گونه  محدودیتی به لحاظ بخشی برای آنها وجود ندارد و ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانند با مراجعه به سایت فرصتهای سرمایه گذاری در ایران به نشانی www.iio.ir متناسب با علاقه و سرمایه های خود و منطقه مورد دلخواه به صورت مستقل و یا با مشارکت سرمایه گذاران داخلی طرحهای خود را انتخاب و در کمترین زمان ممکن به فعالیت بپردازند.


 معاون وزیر اقتصاد در ادامه افزود: سرمایه گذاری در بازار سهام کشور یکی از جذابترین بازارهای سرمایه به لحاظ گردش عملیات و سود دهی است که از جمله حوزه های هدف سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور است.


علیشیری در عین حال تصریح کرد: ترتیبی اتخاذ شده است که سرمایه های خارجی بتوانند حتی در طرحهای زیربنایی و توسعه‎‎ایی کشور به ویژه درتمامی حوزه های حمل و نقل، نیرو، ارتباطات و غیره وارد شوند و این طرحها از طریق ترتیبات قراردادی خاص و اعطای مزیتهای مالی و حقوقی افزونتر از سود و بازدهی مناسب برخوردار شوند.


وی در پایان خاطر نشان کرد: در این گونه ترتیبات قراردادی علاوه بر تضمین قانونی برخورداری از حمایت قانون سرمایه گذاری خارجی، تمامی تعهدات پرداختهای مالی قراردادی را هم تضمین مضاعف می دهیم تا چشم انداز روشنی برای بنگاه های اقتصادی و سرمایه‎گذاران خارجی از فعالیتهای اقتصادی خود در کشور به دست آورند.

۱۷ آذر ۱۳۸۸ ۱۰:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP