سفیر آفریقای جنوبی: ایران مزیت نسبی برای توسعه مناسبات اقتصادی دارد

سفیر آفریقای جنوبی: ایران مزیت نسبی برای توسعه مناسبات اقتصادی دارد
سفیر آفریقای جنوبی در تهران گفت : ایران به دلیل داشتن ظرفیت های خوب بخش صنعت و معدن، مزیت های نسبی بسیاری برای توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری دارد.به گزارش   روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا، ˈویلیام مکس فیلیمان وایتهدˈ (William Max Pheliman Whitehead) روز یکشنبه در دیدار با رییس و هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز افزود: لازمه توسعه مناسبات در این بخش ها درک متقابل و کامل از ظرفیت های یکدیگر و افزایش تعاملات و سفرهای هیات های تجاری هر دو کشور است.

وی اظهار کرد: آفریقای جنوبی در بخش فناوری و ماشین آلات به ویژه در بخش خودروسازی و کشاورزی دستاورد های چشمگیری داشته که می تواند زمینه ای مناسب برای توسعه همکاری ها با فعالان اقتصادی و صنعتی ایران به شمار آید.

وایتهد با بیان اینکه فضای همکاری بین دو کشور فراهم شده است، تاکید کرد: باید به دنبال شناسایی حوزه های مهم همکاری و متصل کردن فعالان این بخش ها به همتایان خود در کشور مقابل باشیم.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به 40 درصد نفت آفریقای جنوبی تا پیش از آغاز تحریم ها از ایران خریداری می شد، اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک و با رفع مشکلات این عرصه بار دیگر تجارت در این بخش رونق بگیرد.

وایتهد ادامه داد: ایران و آفریقای جنوبی از نظر راهبردی می توانند شرکای خوبی برای یکدیگر باشند و باید از فرصت به دست آمده در این عرصه به نحو مطلوب بهره برد.

وی با بیان اینکه قرار است هیاتی 50 نفر از تجار ایرانی از ظرفیت های بخش صنعت، معدن و کشاورزی کشور مطبوعش دیدن کنند، گفت: باید بخش خصوص هر دو کشور را تقویت و زمینه افزایش تعامل و همکاری آنها با یکدیگر را فراهم کرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز نیز در این دیدار اظهار کرد: اتاق تبریز با بیش از یکهزار و 500 عضو فعال بزرگترین اتاق بازرگانی کشور پس از تهران است و نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور ایفا می کند.

رحیم صادقیان ادامه داد: آذربایجان شرقی به دلیل داشتن ظرفیت های خوب در بخش هایی همچون صنایع غذایی، صنایع سنگین خودروسازی و معادن می تواند شریک مناسبی برای صنعتگران و بازرگانان آفریقای جنوبی باشد.
۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP