چیت چیان خبر داد: خرید تضمینی برق حاصل از انرژی تجدیدپذیر با یک پنجم قیمت فوب خلیج فارس

چیت چیان خبر داد: خرید تضمینی برق حاصل از انرژی تجدیدپذیر با یک پنجم قیمت فوب خلیج فارس
ایرنا - وزیر نیرو گفت: برق حاصل از انرژی تجدیدپذیر با قیمتی بیش از یک پنجم قیمت فوب خلیج فارس به صورت تضمینی خریداری می شود که این اقدام موجب کاهش تلفات در تولید، انتقال و توزیع خواهد شد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا، حمید چیت چیان روز سه شنبه در دهمین همایش بین المللی انرژی افزود: ایران یک کشور بزرگ مصرف کننده انرژی و یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان انرژی جهان است و بنابراین تحولات اقتصادی و فناوری و محیط زیست در حوزه ما دو چندان خواهد بود.

وی ادامه داد: برخورداری از منابع طبیعی و انسانی متخصص توان تامین نیازهای جهانی برای انرژی را برای کشور مهیا کرده است و رسالت تامین انرژی با حداقل آلایندگی برای رشد اقتصاد و رفاه کشور را بر عهده داریم.

وزیر نیرو اظهار داشت: صنعت برق پس از چندین دهه رشد در آستانه تحولی بنیادین در زمینه توسعه کیفی قرار گرفته و اصلی ترین شاخصه با توجه به حفظ محیط زیست افزایش کارایی بهره وری، اصلاح ساختار و توسعه رقابت در حوزه صنعت خواهد بود.

چیت چیان با بیان این که، بهبود شرایط زیست محیطی با مشارکت صنعت برق در گسترش منابع انرژی تجدیدپذیر و پاک از برنامه های این وزارتخانه است گفت: سهم انرژی تجدیدپذیر در بسیاری از کشورهای جهان در حال افزایش است و فناوری انرژی خورشیدی و بادی بالاترین نرخ رشد را در جهان به خود اختصاص داده است.

وزیر نیرو اظهارد اشت: این وزارتخانه در اجرای سیاست های کلی نظام در زمینه انرژی، سیاست اقتصاد مقاومتی و مصوبات مجلس شورای اسلامی و دولت تدبیر و امید را در برنامه های خود دارد و شرکت های برق را موظف کرده تا همکاری لازم را در پاسخگویی شایسته فراهم کند.

چیت چیان گفت: این وزارتخانه با استفاده از شرکت های دانش بنیان و استعدادهای خدادادی در حال تدوین بیش از 30 نقشه راه و فناوری در صنعت آب و برق کشور است.

وزیر نیرو ابراز امیدواری کرد با هم اندیشی و تبادل نظر اعضا در این همایش و استفاده از تجربیات موجب استحکام در بخش انرژی کشور و بهره مندی از حداقل هزینه در زیرساخت های اساسی باشیم.

وزیر نیرو همچنین در این همایش از تمبر یادبودی با عنوان جایزه ملی مدیریت انرژی رونمایی کرد.
۴ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP