کمیسیون ویژه طرح تحول و دولت اجرای سریعتر هدفمند کردن یارانه ها را بررسی می کنند

کمیسیون ویژه طرح تحول و دولت اجرای سریعتر هدفمند کردن یارانه ها را بررسی می کنند
وزیر امور اقتصادی و دارایی از توافق کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس و دولت برای بررسی اجرایی کردن لایحه هدفمند کردن یارانه ها در مجلس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا  "سیدشمس الدین حسینی" روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: جلساتی که تاکنون برای بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه ها برگزار شده، سازنده بوده است.
وی اظهار داشت: هیاتی متشکل از اعضای کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس و چند تن از اعضای هیات دولت، در مورد لایحه مذاکراتی را انجام داده و توافقاتی نیز در این خصوص حاصل شده است.
وی با بیان آنکه کمیسیون ویژه و دولت اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه ها را منوط به ایجاد ساز و کارهای اجرایی مناسب می دانند، ‌گفت: ساز و کارهای اجرایی باید قابلیت انعطاف برای مجریان را داشته باشد و ملاحظات نظارتی را نیز در برگیرد.
حسینی گفت: براین اساس سازمان هدفمند کردن یارانه ها و یا یک شرکت دولتی با تغییر اساسنامه برای منابع این طرح تاسیس می شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در صورتی که این سازمان در قالب یک شرکت دولتی ایجاد شود، دغدغه های دولت و ملاحظات نمایندگان مجلس نیز تامین می شود.
وی تصریح کرد: هیچکدام از طرفین دولت و مجلس اصراری بر تامین خواسته های خود در خصوص این لایحه ندارند و قرار است براساس توافقات انجام شده با کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی، نمایندگان مجلس به لایحه رای مثبت دهند تا مقصود نهایی حاصل شود.
به گفته وزیر اقتصاد براساس مسیری که این لایحه تاکنون طی کرده آینده آن بسیار امیدوار کننده خواهد بود.
یادآور می شود، لایحه هدفمند کردن یارانه های بازگردانده شده از شورای نگهبان به مجلس، روز جاری در کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس بررسی می شود.
مجلس شورای اسلامی با صدور اطلاعیه داخلی از نمایندگان خواست، براساس ماده 186 آئین نامه داخلی مجلس، پیشنهادات اصلاحی خود را به کمیسیون ویژه ارسال کنند و در این جلسه حضور یابند.
لایحه هدفمند کردن یارانه ها، شنبه با سه ایراد، از شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی بازگردانده شد، ابهام در شیوه تعیین قیمت برق و گاز نخستین ایراد شورای نگهبان با این لایحه بود.
همچنین نبود ضابطه و قانون درباره اعمال قیمت ترجیحی و پلکانی برای مصرف آب و تعیین دو روش متفاوت برای هزینه کردن درآمدهای حاصل از هدفمند کردن یارانه ها از دیگر ایرادات شورای نگهبان برای ارجاع لایحه هدفمند کردن یارانه ها به مجلس بود.

 

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۱۴:۲۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP