خزاعی خبر داد: افزایش مراجعه سرمایه‌گذاران خارجی به کشور

خزاعی خبر داد: افزایش  مراجعه سرمایه‌گذاران خارجی به کشور
محمد خزاعی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی مراسم افتتاحیه مرکز جذب و خدمات سرمایه‌گذاری استان تهران اظهار داشت : در طول یکسال گذشته مراجعه هیات‌های سرمایه‌گذاری خارجی به ایران، 500 درصد افزایش داشته است.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، خزاعی  با بیان این‌که رشد بالای درخواست برای سرمایه‌گذاری در ایران، نشان‌دهنده اقبال بین‌المللی از فضای حاکم بر کشور است، افزود:  بسیاری از شرکتهای بزرگ  اروپایی که مدتها روابطشان با ایران قطع بوده است ،با توجه به ایجاد فضای مثبت بین المللی پس از انتخابات، برای بررسی فرصتهای سرمایه گذاری به ایران آمده اند.

 

وی در عین حال خاطر نشان کرد : عموما  مراجعه سرمایه گذاران به این معنی نیست که بلافاصله منجر به رمایه گذاری شود، چرا که در سرمایه گذاری مراحل لازم از ایده ،ارزیابی ،فرصت یابی،بازار سنجی  و غیره  باید انجام شود  تا تبدیل به یک طرح سرمایه گذاری شود.

 

خزاعی با تاکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری خارجی به عنوان منبعی برای تامین مالی پروژه های کشور،یادآور شد : لازم است دو حوزه مورد بررسی قرار گیرد که در حوزه اول باید مقررات و قوانین مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد که البته با تشکیل کارگروه‌هایی مشغول این اصلاحات هستیم.

 

معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: مساله‌ی دوم در حوزه سرمایه‌گذاری، اشاعه‌ی استفاده از سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در سطح کشور است.
وی تاکید کرد: سیاست وزارت اقتصاد در حوزه سرمایه‌گذاری به گونه‌ای است که نباید خدمات تنها به یک استان محدود شود و جذب سرمایه گذاری خارجی در تمامی استان‌ها و به ویژه استانهای محروم مورد توجه قرار گیرد.

نماینده سابق ایران در سازمان ملل تصریح کرد :سال 82 پس از تصویب قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی، تاسیس مراکز خدمات سرمایه گذاری به تصویب رسید .

 

خزاعی در عین حال خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه مقوله سرمایه گذاری خارجی فرا دستگاهی است و برای تحقق یک طرح سرمایه گذاری دستگاههای مختلف در آن دخیل هستند ،  سیاست وزارت امور اقتصادی و دارایی این است که  استانداران بتوانند با توجه به احاطه ای که به استان و دستگاههای اجرایی دارند در این مسیر سازمان سرمایه گذاری  را کمک نمایند.

 

معاون وزیرامور اقتصادی و دارایی  اظهار امیدواری کرد: مراکز خدمات سرمایه‌گذاری که زیر نظر استانداران قرار دارند ، به مشکلات سرمایه‌گذاران داخلی هم توجه کنند.

 

لازم به ذکر است در مراسم افتتاح مرکز خدمات سرمایه گذاری تهران ،علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی ،هاشمی استاندار تهران ،آل اسحاق رییس اتاق بازرگانی تهران و احمدوند مدیر کل سازمان امور اقتصادی و دارایی استان تهران ،حضور داشتند.

۱۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP