در راستای آماده سازی و ارزیابی پروژه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار: هیات بانک توسعه اسلامی در ایران حضور یافت

در راستای آماده سازی و ارزیابی پروژه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار: هیات بانک توسعه اسلامی  در ایران حضور یافت
هیات بانک توسعه اسلامی به سرپرستی احمد سورونو کارشناس ارشد دپارتمان کشاورزی و توسعه روستایی برای آماده سازی و ارزیابی پروژه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار وابسته به کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره ) و ارائه تسهیلاتی به مبلغ 5 میلیون دلار به کشورمان حضور یافت .


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، این هیات جلساتی با مدیر کل دفتر وامها ،مجامع و موسسات مالی بین المللی این سازمان  و مدیران  کمیته امداد امام خمینی، بانک کشاورزی و وزارت رفاه برگزار کرد .

 

به گزارش خبرنگار ما ،هدف از اعطای این تسهیلات؛ ارائه تسهیلات به ارزش 5 میلیون دلار برای اعطای وام به 500 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد می‌باشد که  پروژه مزبور ضمن شناسایی و رفع نیازهای اساسی زندگی افراد تحت پوشش، با استعداد سنجی و آموزش مهارتهای حرفه‌ای و شغلی به زنان سرپرست خانوار،‌وام خوداشتغالی به این گروه از زنان تخصیص خواهد داد.

شایان ذکر است، در این سفر، هیات بانک توسعه اسلامی از کارگاههای آموزش قالیبافی، خیاطی، مصنوعات تزیینی، تولید قطعات پلاستیکی، تولید پیراهن مردانه و همچنین فروشگاه عرضه محصولات مددجویان کمیته امداد، بازدید خواهد داشت.  

 

گفتنی است با تلاشهای سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، تسهیلات متنوع و متعددی از موسسات مالی بین المللی از جمله بانک توسعه اسلامی برای پروژه های مختلف تولیدی، زیربنایی، سد سازی و نهادهای  خیریه ای  برای کشورمان در بخشهای دولتی و خصوصی اختصاص یافته است.

 

بر پایه این گزارش ،جمهوری اسلامی ایران سومین سهامدار بانک توسعه اسلامی در بین 56 کشور اسلامی عضو بانک است و علاوه بر این ،کرسی دایم در هیات مدیره اجرایی بانک توسعه اسلامی را نیز داراست .

۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۳۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP