وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: قانون تاسیس بانک های خارجی اصلاح می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: قانون تاسیس بانک های خارجی اصلاح می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری ،وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت لایحه ای را در جهت اصلاح ماده 5 قانون اصل 44 با هدف افزایش سهم تملک خارجی ها در سیستم بانکی غیردولتی به مجلس ارائه کرده است که تصویب آن در جذب سرمایه گذاری خارجی به نظام بانکی بسیار مؤثر خواهد بود.

به گزارش روز شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" به نقل از روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی، دکتر سیدشمس الدین حسینی در اولین کنفرانس بین المللی بازاریابی خدمات بانکی در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما با بیان اینکه هم اکنون ایجاد و تأسیس بانکهای خارجی در کشور ما دشوار است، اظهار کرد: تسهیل رقابت در نظام بانکی نباید منحصر به بانکهای داخلی باشد بلکه باید موانع در خصوص حضور بانکهای خارجی در داخل کشور برداشته شود.


وی افزود: حضور بانکهای خارجی حتماً با ملاحظاتی همراه خواهد بود اما علی رغم نبود محدودیت در تأسیس بانک خصوصی، ایجاد و تأسیس بانک خارجی همچنان با محدودیت هایی روبروست، در صورتی که وجود آنها می تواند موجب بهره مندی کشور ما از خدمات آنها بشود و فضای رقابت را کاراتر کند.


وزیر اقتصاد با بیان مثال حضور اپراتوری های تلفن همراه در سالهای اخیر موجب رقابت و کاهش قیمت سیم کارت شده است، گفت: باید زمینه حضور بانکهای خارجی در کشور فراهم شود و در نهایت با رعایت نظم های علمی و تخصصی بسیاری از ظرفیتهای بالقوه سیستم بانکی را شکوفا کرد.


رئیس مجمع بانکها گفت: مقوله بازاریابی در ساختار انحصاری معنی ندارد. بنابراین هرچه به سمت شرایط رقابتی پیش برویم مفهوم بازاریابی نیز عمیق تر می شود.
دکتر حسینی ادامه داد: در چند دهه گذشته به دلیل دولتی بودن سیستم بانکی، محدودیت تأسیس بانکهای خصوصی و وجود تسهیلات تکلیفی در نظام بانکی، رقابت وجود نداشت و بالتبع بازاریابی هم مفهوم نداشت اما در سالهای اخیر با تأسیس بانکهای خصوصی فضای رقابتی مناسبی در نظام بانکی در حال شکل گیری است.

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۱۴:۴۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP