وزیرخارجه نیکاراگوئه با خزاعی دیدار کرد /ارتقای روابط اقتصادی دو کشور

وزیرخارجه نیکاراگوئه با خزاعی دیدار کرد /ارتقای روابط اقتصادی دو کشور
ساموئل سانتوس لوپز وزیرامورخارجه نیکاراگوئه که در راس هیاتی به منظور دیدار رسمی از کشورمان وارد تهران شده است، با خزاعی معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در محل این سازمان دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، خزاعی در این دیدار با اشاره به نقش  نیکاراگوئه در آمریکای لاتین ،تصریح کرد :دولت جمهوری اسلامی ایران ایران آماده است کلیه موانع و چالشهای گسترش روابط اقتصادی فی مابین را مرتفع نماید تا زمینه برای ارتقای همکاریهای تجاری و سرمایه گذاری دو کشور فراهم گردد.

 

به گزارش خبرنگار ما ،  وزیر امورخارجه نیکاراگوئه  نیز ضمن تشکر از مسئولین کشورمان به سابقه همکاریهای دو کشور اشاره و از طرف دولت و مردم کشورش از حسن نیت مسئولین جمهوری اسلامی ایران  در رفع موانع همکاریهای مشترک قدردانی نمود.

 

لازم به ذکر است کشور نیکاراگوئه  پیشرفتهایی را در جهت دستیابی به اهداف توسعه ای به ویژه از بین بردن فقر و ارتقای عدالت اجتماعی  داشته است. همچنین  در این کشور نسبت سرمایه گذاری مستقیم خارجی به تولید ناخالص داخلی سیزده و نیم درصد است که در مقایسه با کشورهای آمریکای لاتین رقم قابل توجهی است.
 

۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP