معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژِی خبر داد: شرکت‌های بزرگ خارجی به‌دنبال سرمایه‌گذاری در صنعت برق ایران هستند

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژِی خبر داد: شرکت‌های بزرگ خارجی به‌دنبال سرمایه‌گذاری در صنعت برق ایران هستند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی دولت ،هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو اظهار داشت : پیشنهادهای زیادی از سوی شرکت‌های اروپایی و غیراروپایی صورت گرفت که به‌عنوان نمونه، دو پیشنهاد مبنی‌بر ایجاد 1000 و 500 مگاوات نیروگاه خورشیدی ارایه شده است که در حال تعامل، بررسی و گفتگو هستیم. فلاحتیان افزود : مراجعه‌های مکرری در ماه‌های اخیر از طرف کشورها و شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در صنعت برق ایران صورت گرفته است.
وی افزود: خوشبختانه مراجعه‌ها ه‌صورت قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده و تمایل به سرمایه‌گذاری از سوی شرکت‌های معتبر بین‌المللی بیشتر شده ست.
وی اظهار داشت: ما در زمینه استفاده از ظرفیت‌های این شرکت‌ها برای نصب نیروگاه‌های خورشیدی و بادی و ارتقای بازده نیروگاه‌های موجود و نیز احداث نیروگاه‌های جدید استقبال و در تعامل و همکاری با شرکت‌های خارجی، کار هماهنگ و فضای جدید کسب‌و‌کار را برنامه‌ریزی می‌کنیم که هم به نفع جمهوری اسلامی ایران و هم شرکت‌های سرمایه‌گذاری‌کننده در ایران باشد.
وی با اشاره به دو نمونه از پیشنهادهای شرکت‌های معتبر خارجی جهت حضور در صنعت برق ایران، گفت: پیشنهادهای زیادی از سوی شرکت‌های اروپایی و غیراروپایی صورت گرفت که به‌عنوان نمونه، دو پیشنهاد مبنی‌بر ایجاد 1000 و 500 مگاوات نیروگاه خورشیدی ارایه شده است که در حال تعامل، بررسی و گفتگو هستیم.
فلاحتیان با بیان اینکه همکاری‌های ما در فضای جدید با کشور روسیه در حال توسعه است و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، حجم مبادله‌های خود با شور روسیه را به چندین برابر مقدار کنونی می‌رسانیم، اظهار داشت: براساس تفاهم‌نامه‌هایی که به‌تازگی مبادله شده، چارچوب‌های همکاری مشخص شده است و در ماه‌های آینده قراردادهایی جهت سرمایه‌گذاری این کشور در زمینه بازسازی و افزایش بازده نیروگاه‌ها، احداث نیروگاه‌های بخاری جدید، احداث نیروگاه‌های زغال‌سنگ‌سوز و سایر تجهیزات موردنیاز صنعت برق منعقد می‌شود.
وی یادآور شد: ما بنا داریم روابط خود را افزون‌بر روسیه، با هر کشوری که میل باشد با جمهوری اسلامی ایران رابطه داشته باشد، توسعه دهیم.
وی خاطرنشان کرد: در این زمینه، کشورهای مختلف اروپایی و غیراروپایی پیشنهادهای متعددی را جهت حضور در صنعت برق کشور به ما داده‌اند که در حال بررسی است.
۲۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP