رئیس انجمن دوستی قطر و ایران و شورای شهر دوحه با استاندار گیلان دیدار و گفتگو کرد

رئیس انجمن دوستی قطر و ایران و شورای شهر دوحه   با استاندار گیلان دیدار و گفتگو کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل ازایلنا، استاندار گیلان محمد علی نجفی در این دیدار با اشاره به توانمندی‌های استان در حوزه گردشگری دریایی و سواحل زیبا اظهار کرد: گیلان آماده همکاری با قطر در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش گردشگری سواحل و حمل و نقل دریایی است.


 وی به وجود تنها منطقه آزاد شمال کشور در انزلی اشاره کرد و گفت: مزیت وجود منطقه آزاد به همراه منطقه ویژه اقتصادی آستارا موجب افزایش علاقه بخش خصوصی به سرمایه گذاری در گیلان است.وی خاطر نشان کرد: ظرفیت توسعه حمل و نقل ریلی و تکمیل پروژه‌های راه سازی به استقبال بیشتر سرمایه گذاران کمک می‌کند.

 

 به گفته نجفی، امکان همکاری وسرمایه گذاری در بخش صنایع پتروشیمی نیز در استان وجود دارد.وی همچنین با برشمردن ظرفیت‌های گیلان در بخش توریسم درمانی ادامه داد: وجود بیش از هزار و صد پزشک متخصص و فوق تخصص به همراه هزار و 400 پزشک عمومی و بیمارستان‌های مجهز فرصتی خوبی برای میزبانی گردشگران کشورهای حوضه خلیج فارس و قطر را فراهم می‌کند.

استاندار گیلان همچنین به محصولات کشاورزی گیلان نیز اشاره کرد و گفت: در تأمین مواد غذایی کشور قطر به ویژه چای و برنج با کیفیت زمینه‌های همکاری بسیار فراوانی وجود دارد.

رئیس انجمن دوستی قطر و ایران و شورای شهر دوحه نیز در این نشست با اظهار خوشحالی از حضور در گیلان و بازدید از مراکز گردشگری، اقتصادی و درمانی استان اظهار کرد: گیلان استان بسیار زیبایی است که می‌تواند نیازمندی‌های ما در بخش مواد غذایی برطرف کند.

عود بن عبدا... الله آل حنزاب افزود: ما علاقه‌مند به گسترش روابط تجاری با ایران هستیم و ایجاد بازار ایران در قطر را پیگیری می‌کنیم.وی با اشاره به ساخت بنادر جدید در قطر گفت: با ساخت این بنادر امکان ورود بیشتر و سریع‌تر مواد غذایی و ساختمانی ایران به قطر فراهم می‌شود.

۲۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP