نگرانی بانک مرکزی اتحادیه اروپا نسبت به نتایج تخصیص منابع به بانک‌های اروپایی

نگرانی بانک مرکزی اتحادیه اروپا نسبت به نتایج تخصیص منابع به بانک‌های اروپایی
بانک مرکزی اتحادیه اروپا، قصد دارد، تا با تخصیص منابع نقدی روند تورم پایین در سطح این اتحادیه را تغییر دهد، اما این اقدام تا کنون نتیجه مطلوبی در بر نداشته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از  فارس، بانک مرکزی اتحادیه اروپا، طی ماه‌های گذشته اقداماتی را در جهت افزایش تورم در منطقه یورو صورت داده است که یکی از آنها طرح تخصیص 400 میلیارد یورو منابع مالی به بانک های اروپایی برای ارائه به شرکت ها بوده است.

تا کنون از این میزان بالغ بر 82.5 میلیارد یورو به 255 بانک اروپایی تخصیص داده شده است که به دلیل استفاده بیشتر از آنها برای خرید اوراق قرضه دولتی، این حجم اختصاص یافته تأثیر کمی در افزایش نرخ تورم در این اتحادیه داشته است.

بر همین اساس بانک مرکزی اتحادیه اروپا در تلاش است تا با ارائه وام به شرکت ها با نرخ بهره نزدیک به صفر، رشد بیشتری را برای اتحادیه اروپا ایجاد کندو نرخ تورم را نیز در این اتحادیه به نزدیک به 2 درصد افزایش دهد.

یکی از نگرانی ها در ادامه تخصیص نقدینگی به بانک های اروپایی از سوی بانک مرکزی اتحادیه اروپا، ادامه استفاده از انها در دیگر موارد به غیر از ارائه وام های کم بهره اعلام شده است.

نزخ پایین تورم در اتحادیه اروپا به یکی از بزرگترین معضلات اقتصادی در منطقه یورو تبدیل شده است.
۲۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۰۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP