خودروسازان خارجی منتظر روزنه‌ برای حضور در ایران

خودروسازان خارجی منتظر روزنه‌ برای حضور در ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا ،یک کارشناس صنعت خودرو گفت: خودروسازان بزرگ بین‌المللی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 را به دقت رصد کرده و مترصد باز شدن روزنه‌ای برای حضور در ایران هستند.
شهرام آزادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: هم‌اکنون چشم بسیاری از شرکت‌های بزرگ بین‌المللی به ویژه خودروسازان جهانی به مذاکرات نیویورک دوخته شده است.

وی با بیان اینکه بازار بزرگ ایران جذابیت بسیاری برای خودروسازان بزرگ بین‌المللی دارد، خاطرنشان کرد: نکته مهم در این زمینه آن است که پایین بودن تنوع مدل خودروهای در حال تولید در کشور زمینه را برای عرضه هر خودروی جدیدی در ایران آماده کرده است.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: در این شرایط مذاکران نیویورک می‌تواند سمت و سوی سرنوشت مذاکرات را تا حدی مشخص کند و به همین دلیل شرکت‌های بزرگ خودروسازی جهان به دقت این مذاکرات را رصد می‌کنند.

وی افزود: بنابراین شرکت‌های بزرگ خودروساز داخلی نیز باید خود را برای آغاز دوره جدیدی از حیات صنعت خودرو در ایران که می‌تواند مشارکت با خودروسازان بزرگ خارجی باشد، آماده کنند.

آزادی با بیان اینکه انتقال فن‌آوری و سرمایه‌گذاری باید از جمله شروط پذیرش خودروسازان بزرگ بین‌المللی در بازار ایران باشد، تصریح کرد:‌ در صورت توافق هسته‌ای ایران و 1+5 هجوم یکباره شرکت‌های بزرگ جهانی را شاهد خواهیم بود بنابراین باید با برنامه‌ریزی مناسب بهترین بهره‌برداری از آن شرایط صورت گیرد.
۱ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP