وزیر امور اقتصادی و دارایی؛ نرمش غربی ها در مذاکرات هسته ای به دلیل عدم تاثیر تحریم ها است

وزیر امور اقتصادی و دارایی؛ نرمش غربی ها در مذاکرات هسته ای به دلیل عدم تاثیر تحریم ها است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بخش زیادی از نرمش طرف غربی در مذاکرات هسته ای به دلیل آگاهی آنها نسبت به عدم تاثیر تحریم های اعمال شده و افزایش توان روزافزون کشورمان برای مقابله با این فشارها بوده است.


 علی طیب نیا در جلسه مجمع عمومی بانک توسعه صادرات با اشاره به هدف قرار گرفتن نظام تامین مالی کشور بوسیله تحریم ها، گفت: برغم آنکه در شرایط تحریم امکان بروز برخی رفتارها و تاثیرات منفی بر روی صورت های مالی وجود دارد اما صورت های مالی بانک توسعه صادرات در حال حاضر وضعیت مناسبی دارد.

وی ادامه داد: بنابه اذعان یکی از مسئولان صندوق بین المللی پول، کاری که ایران در یکسال گذشته انجام داده بیشتر به یک معجزه شبیه است که بخش عمده ای از این امر از تلاش نظام بانکی ناشی شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه هنوز بسیاری از مشکلات مانند مسدود بودن بخشی از منابع در خارج از کشور مرتفع نشده است، تاکید کرد: بررسی ها نشان می دهد تورم به صورت محسوس مهار و عدد مربوط به نرخ رشد نیز مثبت شده است.

وی با اشاره به رشد تولید در بعضی حوزه ها چون خودروسازی و کشاورزی، تصریح کرد: اینکه در شرایط تحریم توانسته ایم ضمن مهار تورم، از رکود به این مفهوم که رشد اقتصادی مثبت شود، خارج شویم، توفیق مهمی کسب کرده ایم.

طیب نیا با تاکید بر لزوم درک شرایط حساس توسط کارکنان بانک ها به عنوان یک سرباز اقتصادی، یادآور شد: ما در یک پیچ تاریخی قرار گرفته ایم که با عبور از آن هدیه بزرگی به ملت ایران تقدیم کرده ایم و باید همه با هم با مدیریت جهادی از شرایط بحران گذر کنیم.
۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP