وزیر بهداشت: وضعیت بیمارستانهای روانی و سوختگی نامطلوب است /از ساخت این مراکز حمایت می شود

وزیر بهداشت: وضعیت بیمارستانهای روانی و سوختگی نامطلوب است /از ساخت این مراکز حمایت می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت,وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت بیمارستان های سوختگی و روانی کشور اصلا خوب نیست و باید به آن رسیدگی شود.

وی در ادامه افزود : هم اکنون به حداقل چهار هزار تخت روانپزشکی نیاز است تا بیماران در نوبت های طولانی باقی نمانند؛ کمبود تخت های سوختگی نیز موجب شده تا همواره تخت های بیمارستان های سوختگی اشغال باشد و حتی چند بیمار در یک اتاق بستری می شوند که این مساله موجب عفونت و در نهایت مرگ بیمار می شود.'

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا سیدحسن قاضی زاده هاشمی افزود: وضعیت بیمارستان های روان و سوختگی بسیار نامطلوب است و من بارها از تمام افرادی که می توانند در این زمینه کمک کنند از جمله خیران استمداد خواستم.

وی در خصوص اینکه سالانه 24 هزار تا 28 هزار نفر افراد دچار سوختگی هایی می شوند که نیاز به بستری دارد، تاکید کرد: کمبودهای زیادی در زمینه امکانات درمانی سوختگی داریم.

ارائه مشوق به سازندگان بیمارستان های روانی و سوختگی

با توجه به اینکه به دلیل بار هزینه ای و کار سخت بیمارستان های روان و سوختگی مانع استقبال بخش خصوصی از مشارکت در ساخت این بیمارستان ها شده ، وزیر بهداشت از ارائه مشوق به سازندگان بیمارستان های روانی و سوختگی خبر داد.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: اگر افرادی در زمینه توسعه تخت های بیمارستانی به ویژه تخت های سوختگی و روانی مشارکت کنند از مشوق هایی بهره مند خواهند شد.

مطرح شدن ارائه مشوق ها برای ساخت تخت های روانی به افراد علاقمند در این زمینه از جمله خیران و بخش خصوصی در حالی مطرح می شود که حدود 14 سال از ابلاغ قانونی که بیمارستان های خصوصی و دولتی را ملزم به اختصاص 10درصد از ظرفیت تخت های موجود به بیماران روانی می کند، می گذرد و هنوز این قانون به طور کامل اجرایی نده است.

۷ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP