سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران: هیات بانک توسعه اسلامی از پروژه های کشور بازدید کرد

سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران: هیات بانک توسعه اسلامی  از پروژه های کشور بازدید کرد
بانک توسعه اسلامی در راستای همکاری های خود با جمهوری اسلامی ایران ،هیاتی ر مشتمل بر کارشناسان ارشد بخشهای آب و کشاورزی با هدف نظارت بر پروژه های در حال اجرا و همچنین بررسی مشکلات مبتلابه این پروژه ها به کشورمان اعزام نمود.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،هیات مذکور از سایت پروژه های سد سرنی، سد مخزنی کهیر و سد گلورد و زهکشی دشت نکا بازدید به عمل آورد.
به گزارش خبرنگار ما ، پروژه سد سرنی و تاسیسات وابسته به ارزش 87 میلیون یورو به تصویب رسید و در فروردین سال 1392 لازم الاجرا گردید که  این پروژه مشتمل بر ساخت سد سرنی، خط انتقال آب و تصفیه خانه آب می باشد.
لازم به ذکر است  پروژه سد مخزنی کهیر  نیز به مبلغ 18/69 میلیون یورو به تصویب بانک توسعه اسلامی رسید و نیز لازم الاجرا اعلام گردیده است.
گفتنی است ،هدف اصلی این پروژه فراهم نمودن منابع قابل اعتماد و سازگار با محیط زیست از آب قابل انتقال برای استفاده خانگی و صنعتی مردم شهرهای چابهار و کنارک و تامین آب برای آبیاری 5000 هکتار زمین در محدوده پروژه در استان سیستان و بلوچستان میباشد.
لازم به ذکر است هدف از اجرای پروژه سد گلورد و زهکشی دشت نکا نیز تامین آب زراعی برای اراضی کشاورزی دشت نکا و بهشهر،کاهش خسارات سیلاب، پرورش آبزیان، حفظ محیط زیست، جذب توریست، ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم و بهبود وضعیت آب بندان ها در استان مازندران میباشد که این پروژه با مبلغ 46  میلیون دلار لازم الاجرا اعلام گردید و تا اردیبهشت ماه 94 به بهره برداری خواهد رسید.
گفتنی است با تلاشهای سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، تسهیلات متنوع و متعددی از موسسات مالی بین المللی از جمله بانک توسعه اسلامی برای پروژه های مختلف تولیدی، زیربنایی، سد سازی و نهادهای  خیریه ای  برای کشورمان در بخشهای دولتی و خصوصی اختصاص یافته است.
بر پایه این گزارش ،جمهوری اسلامی ایران سومین سهامدار بانک توسعه اسلامی در بین 56 کشور اسلامی عضو بانک است و علاوه بر این ،کرسی دایم در هیات مدیره اجرایی بانک توسعه اسلامی را نیز داراست
۸ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۱۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP