روسیه آمریکای لاتین را جایگزین خوبی برای اقتصاد خود می‌داند/ نیکاراگوئه به روسیه مواد غذایی صادر می‌کند

روسیه آمریکای لاتین را جایگزین خوبی برای اقتصاد خود می‌داند/ نیکاراگوئه به روسیه مواد غذایی صادر می‌کند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از فارس ،نیکاراگوئه در چارچوب توافق‌نامه‌های همکاری با روسیه به این کشور مواد غذایی صادر می‌کند و مقامات روسیه بعد از تحریم‌های غرب تمایل بیشتری به افزایش واردات محصولات از کشورهای آمریکای لاتین از خود نشان داده‌اند.


به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، دولت نیکاراگوئه طی نمایشگاهی که در هفته آینده در «مسکو» پایتخت روسیه برگزار خواهد شد به این کشور گوشت گاو، کاکائو، میوه‌های گرمسیری و بادام زمینی می‌فروشد؛ هدف از برگزاری این نمایشگاه ترویج صادرات از طریق همکاری می‌باشد. 

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: «اورلاندو سولورسانو» وزیر صنعت و تجارت نیکاراگوئه به رسانه‌های محلی اعلام کرد که این کار را با ایده فروش به وسیله پیشنهادات مداوم و با شرکت‌هایی که می‌توانند در این خصوص تصمیم‌گیری کنند انجام می‌دهند.

«سولورسانو» در راس هیئت اعزامی که از نمایندگان 10 شرکت صادرکننده تشکیل شده قرار دارد؛ این هیئت محصولات خود را از 8 تا 11 اکتبر (16 تا 19 مهر 93) ارائه می‌دهد و با صنعتگران روسی در اتاق بازرگانی نیز نشستی برگزار می‌کند.

نیکاراگوئه طی سال جاری به میزان بیش از 18 میلیون دلار به روسیه محصول صادر کرده، این میزان یک سوم بیشتر از مقدار صادرشده در سال 2012 می‌باشد؛ در حالی که «مسکو» این همکاری را با ارائه آموزش به ارتش نیکاراگوئه، ارسال تاکسی، اتوبوس و گندم جبران می‌کند. 

«لوییس مولینا» معاون جدید وزیر امور خارجه نیکاراگوئه برای قسمت اروپای شرقی و آسیای مرکزی خاطرنشان کرد: مدرن‌سازی ارتش ما از سوی روسیه بخشی از این همکاری می‌باشد، که نه تنها شامل تجهیز سلاح می‌شود بلکه کارخانه‌ای برای نابودی مهمات منسوخ نیز در نیکاراگوئه بازگشایی شده است.

روسیه 800 تراکتور برای بخش کشاورزی به نیکاراگوئه فرستاده و 100 هزار تن گندم نیز به این کشور خواهد فروخت.

«آلوارو آلفارو» مدیر شرکت نیکاراگوئه‌ای دولتی واردات «انیمپورت» بیان کرد که اولین کانتینر با 25 هزار و 250 تن گندم دوشنبه هفته آینده وارد نیکاراگوئه می‌شود.

کل این گندم صادراتی طی سال 2015 هر 3 ماه یکبار به عنوان بخشی از توافقنامه تجاری وارد نیکاراگوئه می‌شود.

بین سال‌های 2012 و 2013 روسیه 200 هزار تن گندم را در چارچوب توافقنامه‌های کمک مالی به نیکاراگوئه فرستاد.

به گزارش فارس، چندی است که روسیه به دلیل تحریم‌های غرب علیه این کشور بخشی از روابط تجاری خود با آمریکا، اتحادیه اروپا، استرالیا، کانادا و نروژ را لغو کرده و هرگونه واردات محصول را از این کشورها به داخل ممنوع کرده است.

به این دلیل مقامات روسیه پس از لغو روابط جهت پاسخ دادن به تحریم‌های غرب تمایل بیشتری به افزایش واردات محصولات از کشورهای آمریکای لاتین از خود نشان داده‌اند و این منطقه را جایگزین خوبی برای ادامه روند اقتصادی کشور خود در نظر گرفته‌اند.

انتهای پیام

۱۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP