انتقاد وزیر اقتصاد از برخورد سیاسی بانک جهانی

انتقاد وزیر اقتصاد از برخورد سیاسی بانک جهانی
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که در واشنگتن، پایتخت آمریکا به سر می برد، با انتقاد از برخورد سیاسی نهادهای مالی بین المللی مانند بانک جهانی گفت: تحریم های ظالمانه و غیرقابل توجیه کنونی، در واقع ملت ایران را نشانه گرفته اند.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا) به نقل از واحد مرکزی خبر، علی طیب نیا که در صدر هیئتی اقتصادی برای شرکت در اجلاس پائیزه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به واشنگتن پایتخت آمریکا رفته است، پنجشنبه و جمعه در جلسات مختلف این دو نهاد مالی - اقتصادی جهانی شرکت کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در جلسه مسئولان و اقتصاد دانان ارشد این دو نهاد مالی و توسعه ای بین المللی، برنامه های اقتصادی دولت یازدهم را تشریح کرد.
طیب نیا با اشاره به نرخ رشد اقتصادی کشور و کنترل تورم، ثبات موجود در بازار پولی و مالی کشورمان را یادآور شد و دستاوردهای یکساله دولت را در زمینه های مختلف و از جمله کنترل تورم تشریح کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان تاکید کرد: همه این دستاوردها در حالی محقق شده است که هنوز تحریم های موجود ضد جمهوری اسلامی ایران لغو نشده اند و دولت، برنامه های اقتصادی خود را با توجه به این وضعیت تنظیم می کند.
طیب نیا همچنین پنجشنبه شب در حاشیه اجلاس پائیزه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، در جمع ایرانیان شاغل در این دو نهاد مالی بین المللی، برنامه های اقتصادی، موفقیت های آن در بخش های مختلف، رشد اقتصادی کشور و تلاش برای نظام مند کردن برنامه های اقتصادی را تشریح کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان جمعه شب نیز با وزیران اقتصاد کشورهای هم گروه کشورمان در بانک جهانی دیدار و گفتگو کرد. جمهوری اسلامی ایران در تقسیمات بانک جهانی با کشورهای الجزائر، تونس، مراکش، افغانستان، غنا و پاکستان هم گروه است.
شرکت در جلسات اجلاس پائیزه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی و دیدار با همتایان از دیگر کشورهای جهان، از دیگر برنامه های سفر وزیر امور اقتصادی و دارائی کشورمان به واشنگتن خواهد بود.

۱۹ مهر ۱۳۹۳ ۱۶:۳۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP