در حاشیه اجلاس پاییزه بانک جهانی انجام شد :دیدار راهبردی وزیران اقتصاد ایران و پاکستان

در حاشیه اجلاس پاییزه بانک جهانی انجام شد :دیدار راهبردی وزیران اقتصاد ایران و پاکستان
علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در حاشیه اجلاس پاییزه بانک جهانی با همتای پاکستانی خود دیدار و پیرامون مسایل مهم فیمابین گفت و گو کرد.


 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از شادا، در این دیدار، دو طرف توافق کردند که نوزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، با تمرکز ویژه روی موضوع خط لوله گاز و صادرات برق ایران به پاکستان، به زودی برگزار شود.
گفتنی است، بنا بر اعلام وزیر اقتصاد پاکستان، خط لوله گاز در این کشور در حال تکمیل است و به زودی امکان اتصال خط لوله گاز دو کشور به یکدیگر فراهم می شود.
در این جلسه، دو طرف توافق کردند، کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور تا قبل از زمستان سال جاری تشکیل و موضوعات مورد نظر طرفین با حضور وزرا و دستگاه های ذیربط بررسی و توافقات لازم حاصل شود.

در ادامه این گزارش می خوانیم، "اسحاق دار" در این دیدار، سلام ویژه محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس جمهوری اسلامی ایران، به "علی طیب نیا" ابلاغ کرد.
وزیر امور اقتصاد و دارایی پاکستان همچنین اعلام کرد: دولت اسلام آباد طرح احداث 700 کیلومتر از خط لوله گاز را از بندر گوآدر به منطقه نوابشاه در خاک پاکستان تصویب کرده است و این کشور گزینه های مختلفی را برای تامین منابع مالی برای اجرای این طرح در نظر دارد.
بر اساس این گزارش، وزیر اقتصاد کشورمان نیز طی سخنانی در این دیدار، با استقبال از اراده و تصمیم دولت پاکستان برای تکمیل 700 کیلومتر از خط لوله گاز، اظهار امیدواری کرد، در آینده، طرح های خط لوله بیشتری میان دو کشور عملیاتی شود.
علی طیب نیا همچنین اراده دولت پاکستان را برای ارتقای سطح روابط و همکاری با جمهوری اسلامی ایران مورد ستایش قرار داد.
۲۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP