وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در دیدار با معاون بانک توسعه اسلامی خواستار شد :مشارکت بانک توسعه اسلامی در انتشار اوراق صکوک

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در دیدار با معاون بانک توسعه اسلامی خواستار شد :مشارکت بانک توسعه اسلامی در انتشار اوراق  صکوک
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری وکمکهای اقتصادی وفنی ایران ، سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در دیدار با معاون مالی بانک توسعه اسلامی و مدیر عامل شرکت اسلامی توسعه بخش خصوصی وابسته به بانک توسعه اسلامی (ICD)مشارکت بانک توسعه اسلامی را در خصوص اوراق مشارکت ارزی اسلامی (صکوک)خواستار شد .

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه خاطر نشان کرد: ایران مصمم است اوراق  مشارکت اسلامی (صکوک )  را به میزان 5/2 میلیارد یورو منتشر نماید که پیش بینی می شود در سال آینده به 5 میلیارد یورو برسد و بانک توسعه اسلامی می تواند ضمن خرید این اوراق ،آنها را در بازارهای بین المللی عرضه نماید و دولت ایران سود آنها را نیز ضمانت می نماید.

بر اساس این گزارش، انتشار این اوراق ، مستلزم تشریفات قانونی لازم  و اخذ مصوبه مجلس شورای اسلامی است که در قالب  لایحه بودجه ،پیش بینی می شود .


٭ افزایش سرمایه ایران در بانک توسعه اسلامی

به گفته حسینی ،ایران از معدود کشورهایی است که دارای  بانکداری اسلامی می باشد و آماده است از فعالیتهای متنوع بانک توسعه اسلامی در جهت افزایش همکاریهای فی ما بین کشورهای اسلامی ، حمایت نماید.
وی در ادامه یاد آور شد : وزارت امور اقتصادی و دارایی به صورت اعم و سازمان سرمایه گذاری به صورت اخص در صدد است بخش خصوصی کشورمان را با  خدمات بیشتر بانک توسعه اسلامی آشنا سازد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در ادامه با بیان اینکه قانون حمایت از توسعه ابزارهای مالی در مجلس تصویب شده است و ابزارهای مالی اسلامی در دستور کار دولت قرار دارد ،خاطر نشان کرد: ایران آماده است سرمایه خود را به عنوان یکی از سهامداران مهم  بانک توسعه اسلامی  افزایش دهد .

 ٭ پیشرفت های  ایران ستودنی است


عبدالله عزیز الحنای معاون مالی بانک توسعه اسلامی ضمن  استقبال از پیشنهادات مطروحه  وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دلیل حضور ما در ایران دریافت پیشنهادات مقام عالی وزارت امور اقتصادی و دارایی برای توسعه همکاریهای بانک توسعه اسلامی با ایران است .
 الحنای در ادامه یادآور شد: با توجه به یادداشت تفاهم های همکاری که با ایران امضا شده است ، بانک توسعه اسلامی از افزایش سرمایه در این بانک استقبال می کند.


وی در ادامه  با تشریح فعالیت های موسسات زیر مجموعه بانک توسعه اسلامی یادآورشد، بانک توسعه اسلامی به منظور افزایش سرمایه گذاری در امر صادرات، تضمین سرمایه گذاری و توسعه بخش خصوصی کشورهای عضو،  موسسات مکمل خوبی را تاسیس کرده است.
معاون مالی بانک توسعه اسلامی پیشرفت های بخشهای تولیدی کشور را ستودنی دانست وافزود: یقین دارم شرکتهای تولیدی کشور پس از تلاش های گسترده جایگاه خود را در بازارهای کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی باز خواهند کرد.


به گفته عبدالله عزیز الحنای ،صنعت ایران نیازمند توسعه و پیشرفت است تا بتواند در بازار های جهانی محصولات تولیدی خود را عرضه کند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز به عنوان یکی از اعضای فعال بانک توسعه اسلامی می باشد، خاطر نشان کرد : بانک توسعه اسلامی در چارچوب های مقرر موظف است نسبت به ارایه دستاوردهای خود به شرکت های بزرگ صنعتی و تولیدی در ایران اقدام نماید تا در آینده شاهد پیشرفت های صنعتی و خودرویی این کشور همانند کشورهای دیگر باشیم.

 

 

۲۸ آذر ۱۳۸۸ ۱۸:۱۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP