مدیر شرکت مشاوره پروژه توسعه فرودگاه بین‌المللی امام (ره) به بلومبرگ خبر داد :مذاکره دو شرکت فرانسوی برای حضور در توسعه 2.8 میلیارد دلاری فرودگاه امام (ره)

مدیر شرکت مشاوره پروژه توسعه فرودگاه بین‌المللی امام (ره) به بلومبرگ خبر داد :مذاکره دو شرکت فرانسوی برای حضور در توسعه 2.8 میلیارد دلاری فرودگاه امام (ره)
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از فارس،مدیر شرکت مشاوره پروژه توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: ایران در حال برنامه‌ریزی برای یک طرح توسعه 2.8 میلیارد دلاری در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) است.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، دولت ایران به منظور 4 برابر کردن ظرفیت مسافران بزرگترین فرودگاه بین‌المللی تهران، در حال برنامه‌ریزی در مورد یک طرح توسعه‌ای 2.8 میلیارد دلاری است.

محمد کیایی مدیر اجرایی گروه بین‌المللی راه شهر، شرکت مشاوره این طرح در گفت‌و گو با بلومبرگ گفت، این پروژه برای تاسیس ترمینالی جدید با ظرفیت مدیریت  20 میلیون مسافر است.

فرودگاه امام خمینی (ره) در 40 کیلومتری جنوب غرب پایتخت ایران است و ظرفیت خدمات‌رسانی به 6 میلیون مسافر در سال را دارد.

کیایی افزود: به محض تکمیل مراحل توسعه که احتمالا 5 سال به طول می‌انجامد، ترمینال موجود برای پروازهای داخلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد، شرکت‌هایی از فرانسه، چین و مالزی برای مشارکت در این طرح ابراز تمایل کرده‌اند. از جمله این شرکت‌ها شرکت بوویگ فرانسه و واحدی از فرودگاه پاریس هستند که در حال مذاکره با مقامات ایرانی هستند.

سخنگوهای این دو شرکت فرانسوی از ابراز نظر در این‌باره خودداری کردند.

کیایی تصریح کرد، طرح‌های این ترمینال جدید فرودگاه در طی 5 سال اجرا خواهد شد با این حال مراحل توسعه در 2 فاز صورت خواهد گرفت که در فاز نخست ظرفیت مسافران را تا 12 میلیون نفر افزایش خواهد داد.

وی اضافه کرد، ساخت و ساز به کاهش تحریم‌های اقتصادی علیه ایران بستگی خواهد داشت.

۲۶ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP