استاندار فارس: آماده استقبال از سرمایه گذاران مکزیکی هستیم

استاندار فارس: آماده استقبال از سرمایه گذاران مکزیکی هستیم
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا استاندار فارس گفت: از حضور سرمایه گذاران مکزیکی در فارس و شیراز استقبال خواهیم کرد.


به گزارش ایرنا،' سید محمد احمدی' ،  در دیدار با سفیر مکزیک در ایران افزود: شیراز دارای 170 واحد دانشگاهی و دو دانشگاه بزرگ و معتبر دانشگاه شیراز با 70 سال قدمت و دانشگاه صنعتی است که تاکنون رتبه بالای علمی را کسب کرده اند.

وی اظهار کرد: استان فارس و شهر شیراز باتوجه به توانمندی هایی که در زمینه پزشکی دارد،هرسال پذیرای تعداد قابل توجهی توریسم سلامت از کشورهای مختلف خصوصا کشورهای منطقه نیز است.

او ادامه داد: همچنین استان فارس در زمینه منابع نفت و گاز و صنعت پتروشیمی نیز دارای ظرفیت های قابل توجهی است که می تواند پشتوانه ای برای توسعه اقتصادی این استان باشد.

استاندار فارس، توانمندی شیراز به عنوان قطب الکترونیک کشور در زمینه صنایع الکترونیک را بسیار قابل توجه دانست و گفت: در این حوزه نیز می توان زمینه همکاری با کشور مکزیک را بررسی کرد.

احمدی، ظرفیت های تاریخی و گردشگری فارس و شیراز از جمله تخت جمشید و پاسارگاد را نیز یادآور شد و افزود: با تکیه بر این ظرفیت ها می توان سالانه پذیرای تعداد قابل توجهی گردشگر و توریسم از کشورهای مختلف بود.

وی، ابراز امیدواری کرد مبادلات تجاری و همکاری های اقتصادی بین دو کشور ایران و مکزیک افزایش یابد.

سفیر مکزیک در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار گفت: اقتصاد مکزیک با 44 کشور دنیا در ارتباط بوده و از ظرفیتهای فراوانی برای افزایش تبادلات تجاری و همکاری های اقتصادی با جمهوری اسلامی برخوردار است.

اولیسیس کانچولاگوتینرز افزود: در سال میلادی جاری 17 میلیون توریست از کشور مکزیک دیدن کرده اند.

او افزود: کشور متبوعش آماده گسترش همکاری ها در زمینه گردشگری با جمهوری اسلامی ایران است.ک/2
۲۶ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP