استاندار قزاقستان جنوبی: «آستانه» خواستار همکاری همه‌جانبه با تهران است

استاندار قزاقستان جنوبی: «آستانه» خواستار همکاری همه‌جانبه با تهران است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از فارس ،استاندار قزاقستان جنوبی در دیدار با سفیر ایران از عزم آستانه برای همکاری همه‌جانبه با تهران خبر داد.

استاندار قزاقستان جنوبی در دیدار با سفیر ایران از عزم آستانه برای همکاری همه‌جانبه با تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، در دیدار «میرزا احمداف» استاندار قزاقستان جنوبی با «مجتبی دمیرچیلو» سفیر ایران در قزاقستان مسئله توسعه همکاری‌های 2 کشور مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

در این ملاقات استاندار قزاقستان جنوبی با اشاره به مشترکات تاریخی و فرهنگی 2 کشور و وجود پتانسیل‌های فراوان در ایران، استان قزاقستان جنوبی که گذرگاه عبوری 3 کشور قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان است را قطب بزرگ اقتصادی کشورش در زمینه صنعت و کشاورزی معرفی کرد و خواستار حضور بیشتر شرکت‌های ایرانی در بخش‌های مختلف شد.

میرزا احمداف در ادامه گفت: ما می‌دانیم که ایران در زمینه داروسازی، تربیت استاد دانشگاه، توسعه راه‌های بین‌شهری و پرورش ماهی تجارب ارزنده‌ای دارد و ما برای همکاری‌ها در این زمینه آمادگی داریم.

سفیر ایران نیز با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور ایران به قزاقستان و مذاکرات رؤسای جمهور 2 کشور درباره افزایش حجم مبادلات اقتصادی، افزود: استان‌های خراسان رضوی، شمالی و اصفهان برای توسعه همکاری‌های مشترک آمادگی دارند.

وی در ادامه گفت: همکاری‌های فرهنگی، علمی و دانشگاهی نیز باعث نزدیکی بیشتر ملت‌های 2 کشور خواهد بود.

دمیرچی‌لو همچنین از آمادگی همه‌جانبه ایران برای تبادل هیئت‌های تجاری 2 کشور، توسعه مناسبات در زمینه گردشگری، دامپروری و فرآورده‌های دامی و تولید شیلات خبر داد.

حجم مبادلات اقتصادی ایران و قزاقستان در حال حاضر یک میلیارد و دویست میلیون دلار است.

۲۹ مهر ۱۳۹۳ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP