برگزاری کارگاه آموزشی رایزنان بازرگانی سازمان توسعه تجارت به میزبانی سازمان سرمایه گذاری

برگزاری کارگاه آموزشی رایزنان بازرگانی سازمان توسعه تجارت به میزبانی  سازمان سرمایه گذاری
کارگاه آموزشی رایزنان بازرگانی سازمان توسعه تجارت توسط دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه گذاری برگزار شد .

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، در مراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی ، بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی بر حضور فعال رایزنان بازرگانی در معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی کشورمان به سرمایه گذاران خارجی تاکید کرد.


علیشیری در ادامه با اشاره به آشنایی رایزنان بازرگانی با حوزه‌های تخصصی از جمله سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، روابط اقتصادی خارجی، فضای کسب و کار، خصوصی‌سازی و بیمه، تصریح کرد: در برنامه پنجم توسعه اقتصادی پیش‌بینی شده است تجهیز منابع مالی از طریق سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی صورت گیرد که در نتیجه آن افزایش تولید ناخالص داخلی را در پی خواهد داشت.
رییس کل سازمان سرمایه گذاری در ادامه با بیان اینکه بسیاری از کشورها از جمله کره، ژاپن و مالزی با تاسیس دفاتر جذب سرمایه‌گذاری درکشورهای دیگر، مستقیما به جذب سرمایه‌گذاران خارجی می‌پردازند، تصریح کرد: در مناسبات اقتصادی کشورها، جذب سرمایه‌های بین‌المللی پیچیده‌ترین سطح مناسبات اقتصادی می‌باشد که با همکاری رایزنان بازرگانی ، مزایای سرمایه‌گذاری در ایران به سرمایه‌گذاران خارجی تشریح خواهد شد.


بر اساس این گزارش ، در این کارگاه آموزشی سامان قاسمی مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در مورد  قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی، ضرورت پذیرش سرمایه گذاری خارجی، روشها و نظریه های کاربردی این حوزه را مورد بحث و بررسی قرار داد.
در ادامه این کارگاه آموزشی ،دکتر صادق اکبری مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی، بر موضوعات وظایف دفتر روابط اقتصادی خارجی از جمله برگزاری اجلاسهای کمیسیون مشترک ،‌ تهیه موافقتنامه ها و پیشنهاد سیاستها، برنامه ها و اقدامات در زمینه روابط اقتصادی ایران با دیگر کشورها اشاره نمودند.
 همچنین اکبر قهرمانی معاون مدیر کل دفتر وامها ،مجامع و موسسات بین المللی در خصوص فضای کسب و کار در کشور ،تاریخچه و وظایف و عملکرد بانک توسعه اسلامی، شرایط و ضوابط تأمین مالی تجاری، گروه مؤسسات وابسته به بانک توسعه اسلامی، اشاره کرد.
بر اساس این گزارش حمید زادبوم مدیر کل دفتر نمایندگیهای سازمان توسعه تجارت از اقدامات سازمان سرمایه گذاری خارجی در برگزاری کارگاه آموزشی فوق، تقدیر و تشکر به عمل آورد .

 

۳۰ آذر ۱۳۸۸ ۱۵:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP