فاز دوم اجرای ثبت سفارش الکترونیکی آغاز شد؛ 3200 ردیف تعرفه به صورت خودکار ثبت سفارش می شود

فاز دوم اجرای ثبت سفارش الکترونیکی آغاز شد؛ 3200 ردیف تعرفه به صورت خودکار ثبت سفارش می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ،مدیرکل دفتر صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت از اجرای فاز دوم ثبت سفارش الکترونیکی کالاها خبر داد و گفت: از این پس 3200 ردیف تعرفه به صورت الکترونیکی ثبت سفارش می شود و تمام مراحل این امر از ابتدا تا انتها برعهده متقاضیان است.
به گزارش ایرنا از سازمان توسعه تجارت، سیدعباس حسینی با بیان آنکه با اجرای فاز دوم ثبت سفارش الکترونیکی، در حدود نیمی از تعرفه های وارداتی به صورت اتوماتیک و بدون دخالت کارشناسان ثبت سفارش می شوند، افزود: متقاضیان با اطلاع از این فرآیند می توانند بدون حضور فیزیکی کالاهای خود را سفارش دهند.

وی، این اقدام را در راستای تسهیل فرآیندهای وارداتی دانست و افزود: از آنجا که 85 درصد اقلام وارداتی مواد اولیه و کالاهای سرمایه ای است، این اقدام به روان سازی تامین نیازهای بخش تولید و بهبود فضای کسب و کار منجر می شود.

مدیرکل دفتر صادرات و واردات تصریح کرد: پیش از این و در اجرای فاز اول این طرح، ثبت سفارش الکترونیکی بیش از 2 هزار ردیف تعرفه آغاز شد و در فاز دوم نیز با اضافه شدن هزار ردیف تعرفه دیگر، 3200 ردیف تعرفه، الکترونیکی ثبت سفارش می شوند و در مراحل بعدی نیز سایر تعرفه ها به این روند اضافه خواهند شد.

فهرست ردیف تعرفه های مشمول ثبت سفارش الکترونیکی در سامانه ثبتارش در دسترس است و از این پس پرونده متقاضیان این اقلام، پس از پرداخت اینترنتی کارمزد ثبت سفارش، بدون مراجعه به مراکز ثبت سفارش سطح کشور به صورت خودکار به شعب بانک عامل و گمرکات اجرایی کشور ارسال می شود.
۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۰۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP