پایگاه خبری سی.ان.ان مانی: شرکت ها و سرمایه گذاران بین المللی در انتظار پایان تحریم های ایران

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، پایگاه خبری سی.ان.ان.مانی آمریکا از افزایش پتانسیل اقتصادی ایران از نگاه شرکت ها و سرمایه گذاران جهانی، به دلیل قوت گرفتن گمانه زنی ها در مورد توافق هسته ای و پایان انزوای ایران خبر داد.


به گزارش گروه اقتصادی ایرنا از پایگاه خبری یادشده، توافق هسته ای می تواند روند رشد اقتصادی ایران را تسریع کند.

ایران و قدرت های جهانی در وین در حال مذاکره هستند تا قبل از فرارسیدن ضرب الاجل 24 نوامبر (سوم آذر) به یک توافق در مورد برنامه هسته ای این کشور دست یابند.

این پایگاه خبری نوشت، هنوز مشخص نیست که توافق حاصل می شود یا نه، اما شرکت های بین المللی علاقه مند هستند تا سریعتر با سرمایه گذاری در ایران از پتانسیل انرژی و جمعیت 80 میلیونی و باسواد این کشور بهره ببرند.

براساس گزارش بریتیش پترولیوم، ایران روی 33 تریلیارد مترمکعب گاز طبیعی است که این میزان معادل 18 درصد ذخایر گاز طبیعی جهان است.

ذخایر نفت ایران نیز بالغ بر 157 میلیارد بشکه است که بیش از 9 درصد ذخایر جهانی نفت را تشکیل می دهد.

برغم بهره مندی از چنین ذخایری، بخش انرژی ایران در نتیجه تحریم های ناعادلانه جامعه جهانی و دسترسی نداشتن به فناوری پیشرفته و سرمایه، توسعه چندانی نداشته است.

تحریم های اقتصادی موجب شد رشد اقتصادی و درآمد نفتی ایران بشدت کاهش یابد.

بازار سهام ایران، دومین بازار سهام خاورمیانه است و سرمایه در گردش آن سال گذشته 130 درصد افزایش داشت.

یکی از اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری فیروزه در تهران گفت: پتانسیل رشد ایران زیاد است زیرا ایران اقتصادی است که در 35 سال گذشته منزوی بوده است.
۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP