مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان با حضور خزاعی افتتاح شد

مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان با حضور خزاعی افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی امور اقتصادی و دارایی،مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان با حضور محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران،استاندار همدان،مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان و مدیران اقتصادی استان،اصحاب رسانه افتتاح گردید.

"محمد خزاعی" شامگاه سه شنبه 27 آبانماه سال 1393 در آیین افتتاح مرکز خدمات سرمایه‌گذاری همدان، اظهار کرد: امیدواریم پنجره واحد سرمایه‌گذاری مجازی به صورت استاندارد در کشور ایجاد شود تا بدین ترتیب سرمایه‌گذاران خارجی بتوانند از کشور خود نسبت به سرمایه‎گذاری اقدام کنند. وی با بیان اینکه با راه‎اندازی این پنجره واحد دیگر نیازی به پنجره واحد فیزیکی نیست، تصریح کرد: پنجره واحد سرمایه‌گذاری با وجود کوچک بودن کارهای بزرگی را می‎تواند انجام دهد. وی با اشاره به اینکه بسترسازی برای سرمایه‌گذاری داخلی در جذب سرمایه‎گذاری خارجی موثر بوده است، اعلام کرد:با وجود تحریم‌ها در یک سال گذشته درخواست‎ها و مراجعات سرمایه‌گذاران نسبت به سال گذشته افزایش 500 درصدی داشته به طوریکه بیشتر این درخواست‌ها از سوی شرکت‎های معتبر و بزرگ بوده است.خزاعی ادامه داد: این مراجعات و درخواست‎ها بیشتر از سوی کشورهای عربی، آمریکای لاتین و اروپایی صورت گرفته است و امیدواریم به نتایج خوب در ماه‎های آینده برسیم.وی با تشبیه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری به قلب، گفت: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری همدان همچون قلب که مسئولیت مهمی در خون رسانی به سایر اجزای بدن به عهده دارد، در جامعه از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
وی تصریح کرد: جذب سرمایه‌های خارجی از آوردن فاینانس و گرفتن استقراض از کشورهای دیگر ارجحیت دارد چراکه سرمایه‌گذاری به دنبال خود فناوری، تکنولوژی، دانش فنی و مناسبات سیاسی به همراه دارد.معاون وزیر اقتصاد اظهار کرد: یک دلار سرمایه‌گذاری خارجی در کشور از یک میلیون دلار وام خارج مهم‎تر است به طوریکه بسیاری از کشورهای نوظهور و پیشرفته با تکیه بر منابع مالی خارجی پله‎های ترقی را طی کرده اند. وی تأکید کرد:سرمایه‌گذاری خارجی در داخل کشور از حمایت مقام معظم رهبری، دولت تدبیر و امید و صاحبان تفکر صحیح اقتصادی برخوردار است.رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران افزود: یکی از شرایط موفقیت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور به غیر از تشویقات، بسترسازی و همراهی مدیران موفقیت در تقویت سرمایه‎گذاری داخلی است. وی خاطرنشان کرد:بسترسازی برای سرمایه‌گذاری داخلی در روان‎سازی جذب سرمایه‎گذاری خارجی بسیار موثر است و با حمایت دولت در ماه‎های گذشته شاهد موفقیت‎هایی در این زمینه بوده‌ایم.

۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۵۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP