با حضور نمایندگان سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران : سی‌امین نشست کمیته دائمی کومسک در ترکیه آغاز به کار کرد

با حضور نمایندگان سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران :  سی‌امین  نشست کمیته دائمی کومسک  در ترکیه آغاز به کار کرد
سی‌امین نشست "کمیته دائمی همکاریهای اقتصادی و بازرگانی سازمان همکاری اسلامی" موسوم به "کمیته کومسک" نشست خود را در تاریخ 4 آذر ماه 1393 به مناسبت سی امین سالگرد کومسک آغاز نمود و تا 7 آذر ادامه خواهد داشت.

    به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، کمیته دائمی کومسک پاییز هر سال اجلاسی در سطح کارشناسان ارشد و وزرا به میزبانی رئیس جمهور ترکیه در استانبول برگزار می‌نمایدکه  دو روز اول نشست که جلسات با حضور کارشناسان ارشد برگزار می‌گردد، به بررسی دستورکار تفصیلی و آماده‌سازی اسناد نشست وزرا اختصاص دارد و دو روز دوم (7-6 آذر ماه) نشست وزرا برگزار می‌گردد.
بر پایه این گزارش ،  در این نشست، تصمیمات و نحوه همکاریهای اقتصادی و تجاری بین کشورهای اسلامی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
این گزارش می افزاید : موضوع اصلی اجلاس سالجاری "نقش مشارکت عمومی– خصوصی در توسعه گردشگری در کشورهای عضو سازمان همکاری" می‌باشد .
همچنین اهم موارد دستورکار سی‌امین نشست کمیته کومسک که در نشست کارشناسان ارشد به بحث و بررسی گذاشته خواهدشد، شامل عملکرد اجرایی برنامه ده ساله سازمان همکاری اسلامی جهت تقویت همکاریهای اقتصادی و تجاری میان کشورهای عضو و تصمصم‌گیری برای اقدامات آتی می باشد.
به گزارش خبرنگار ما ، بررسی تحولات اقتصادی جهان با تاکید ویژه بر کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و ارائه توصیه‌های مناسب، ارتقاء تجارت فیما‌بین کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی ، همکاریهای بخشهای دارای اولویت، شامل؛ کشاورزی، گردشگری و حمل و نقل از سایر محورهای این اجلاس می باشد.
همچنین بررسی روند اجرای برنامه‌های فقرزدایی افزایش نقش بخش خصوصی در همکاریهای اقتصادی نیز در این اجلاس مورد بحث و بررسی خواهد گرفت.

۵ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۳۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP