طیب نیا با وزرای اقتصاد عراق و افغانستان دیدار و گفت و گو کرد

طیب نیا با وزرای اقتصاد  عراق و افغانستان   دیدار و گفت و گو کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از شادا ،وزیر اقتصاد کشورمان در حاشیه سی امین نشست کمیته دائمی همکاری های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری های اسلامی در ترکیه، با همتای خود در افغانستان و وزیر تجارت عراق دیدار و گفت وگو کرد.
 

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، علی طیب نیا طی سخنانی در این دیدار، سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال عراق را توسعه روابط با این کشور خواند و از تمایل به توسعه روند حاکمیت مردم سالار در این کشور خبر داد.

وی با تاکید بر عزم دولت جمهوری اسلامی برای افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور، خواستار ارتقای مناسبات در همه جوانب سیاسی و اقتصادی با عراق شد.

طیب نیا با بیان اینکه توسعه روابط برادرانه تضمین کننده صلح، ثبات، امنیت و رفاه ملت های منطقه است، با اشاره به همجواری و قرابت های فرهنگی، مذهبی و مرزهای مشترک ایران و عراق، از خواست و اراده ایران برای توسعه روابط دو جانبه خبر داد.

وزیر اقتصاد کشورمان با اشاره به توانمندی های موجود در ایران و ظرفیت های بالای فنی و مهندسی و تمایل بخش خصوصی کشورمان برای سرمایه گذاری در عراق، خواستار اجرایی شدن توافقنامه اجتناب از مالیات مضاعف بین دو کشور شد.

این گزارش حاکی است، وزیر تجارت عراق نیز طی سخنانی در این دیدار، از علی طیب نیا به واسطه همکاری و تلاش وی برای پیشبرد همکاری ها و ارتقای مناسبات دو کشور قدردانی کرد.

در ادامه این گزارش می خوانیم، علی طیب نیا همچنین، طی سخنانی در دیدار با "عبدالهادی ارغندیوال" با تبریک به همتای افغان خود جهت برگزاری انتخابات موفقیت آمیز ریاست جمهوری و آرزوی موفقیت برای دولت "اشرف غنی احمدزی"، از لازم الاجرا شدن موافقتنامه های تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری و همکاری های گمرکی دو کشور ابراز خرسندی کرد.

بنا براین گزارش، وزیر مالیه افغانستان نیز طی سخنانی در جریان این دیدار، خواستار تداوم مساعدت ایران در ارائه کمک های بشردوستانه و همکاری در بازسازی و کمک به توسعه و پیشرفت این کشور شد.

۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۴:۴۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP