قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و قبرس

قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و قبرس
قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و قبرس که در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسید، از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

به گزارش  روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری  و کمکهای اقتصادی وفنی ایران،  قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قبرس مشتمل بر یک مقدمه و 14 ماده است.

بر اساس این گزارش، در  این قانون  آمده است: هر یک از طرف‌های متعاهد اتباع خود را به سرمایه گذاری در قلمرو طرف متعاهد دیگر تشویق خواهد کرد و در حدود قوانین و مقررات خود زمینه مناسب را جهت جلب سرمایه گذاری اتباع طرف متعاهددیگر در قلمرو خود فراهم خواهد آورد و هر یک ازطرف های متعاهد با رعایت قوانین و مقررات خود نسبت به پذیرش سرمایه گذاری اشخاص حقیقی و حقوقی طرف متعاهد دیگر در قلمرو خود اقدام خواهد کرد.


بر این اساس، تغییر احتمالی در شکل انجام سرمایه گذاری‌ها در ماهیت آنها بعنوان سرمایه گذاری تاثیری نخواهد داشت مشروط به اینکه این تغییر مطابق قوانین و مقررات طرف متعاهد میزبان باشد تغییر یا تبدیل یک سرمایه گذاری سرمایه گذاری جدید محسوب خواهد شد .


این گزارش می افزاید :سرمایه گذاری های اشخاص حقیقی هر یک از طرف‌های متعاهد در قلمرو طرف متعاهد دیگر از حمایت کامل قانونی طرف متعاهد سرمایه پذیر و رفتار منصفانه ای که از رفتار اعمال شده نسبت به سرمایه گذاران خود یا هر کشور ثالث ، هر کدام که برای سرمایه گذار مربوط مساعدتر باشد برخوردار خواهد شد.


همچنین بر این اساس ، سرمایه گذاران هر یک ازطرف‌های متعاهد که سرمایه گذاری های آنها به علت مخاصمه مسلحانه ،‌انقلاب ، یا حالت اضطراری مشابه در قلمرو طرف متعاهد دیگر دچار خسارت شود از رفتاری برخوردار خواهند شد که نسبت به رفتار طرف متعاهد مزبور با سرمایه گذاران خود یا سرمایه گذاران هر کشور ثالث هر کدام که برای سرمایه گذار مربوطه مساعدتر باشد نامساعد تر نباشد. چنانچه اختلافی میان طرف متعاهد سرمایه پذیر ویک یا چند سرمایه گذار طرف متعاهد دیگر درباره یک سرمایه گذاری بروز کند طرف متعاهد سرمایه پذیر و سرمایه گذار سرمایه گذاران مزبور در تلاش خواهند کرد که اختلاف را از طریق مذاکره و مشاوره و بصورت دوستانه حل و فصل کنند.


برای دسترسی به متن کامل این قانون لطفا ......... کلیک نمایید .

 

۷ دی ۱۳۸۸ ۱۵:۱۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP