هند در ایران منطقه ویژه اقتصادی پسگرد ایجاد می کند

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا دهلی نو روز چهارشنبه از تصمیم خود برای سرمایه گذاری در ایران و تاسیس مناطق ویژه اقتصادی پسگرد خبر داد.

  به گزارش تارنمای 'ایندیا تایمز' از دهلی، 'آنانت کومار' وزیر محصولات شیمیایی و کودهای کشاورزی در دولت هند، روز چهارشنبه در دیدار با 'غلامرضا انصاری' سفیر ایران در هند از تمایل دهلی نو برای سرمایه گذاری و تاسیس مناطق ویژه اقتصادی پسگرد (Reverse SEZ) در ایران و به ویژه در بخش های مربوط به صنایع پتروشیمی و کودهای کشاورزی خبر داد و گفت مناطق یادشده می توانند کالاهایی با قدرت رقابت در بازارهای جهانی تولید کنند.

دهلی نو با ایجاد 'منطقه ویژه اقتصادی پسگرد' (Reverse SEZ) در کشورهایی که مواد اولیه فراوان دارند، کارخانه های تولیدی خود را در آن مناطق احداث می کند و محصول نهایی آن کارخانه ها را دوباره به صورت واردات به هند باز می گرداند.

گفته می شود شرکت های دولتی RCF و GNFCL پیشاپیش، طرح هایی را برای تاسیس کارخانه های 'اوره – آمونیاک' در ایران ارایه کرده اند.

'آنانت کومار' گفت: کارگروه مشترکی از کارشناسان ایرانی و هندی، زمینه های همکاری را بررسی خواهند کرد.

غلامرضا انصاری نیز در این ملاقات از آنانت کومار برای دیدار از ایران دعوت ک
۲۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۰۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP