رییس اتاق بازرگانی: دیپلماسی دولت تدبیر و امید فضای خوبی را برای آینده اقتصاد رقم زده است

رییس اتاق بازرگانی: دیپلماسی دولت تدبیر و امید فضای خوبی را برای آینده اقتصاد رقم زده است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: دیپلماسی موفق دولت تدبیر و امید فضای خوبی را برای صادرات و آینده اقتصاد ایران رقم زده است.

'غلامحسین شافعی' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در مشهد افزود: در همین چارچوب رفت و آمد و حضور پررنگ هیاتهای خارجی در ایران در طول یک سال گذشته قابل مقایسه با سالهای گذشته نیست.

وی گفت: روابط خارجی فعال دولت یازدهم با سایر کشورها هم اکنون نگرش سایر دولتهای جهان را نسبت به جمهوری اسلامی ایران تغییر داده و این نگاه مثبت در موضوع روادید تغییرات عمده ای ایجاد کرده است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: دولت یازدهم توجه ویژه ای به بخش صادرات دارد و در این راستا تاکنون اقدامات مفید و موثری به ویژه در بخش مشوق های صادراتی و تسهیلات روادید صورت گرفته است.

وی در ادامه اظهارداشت: اینکه عده ای می گویند وضعیت تسهیلات روادید در یک سال گذشته منفی است حقیقت ندارد.

شافعی همچنین گفت: توانمندی جمهوری اسلامی ایران در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی بالا است لذا کشور ما در این خصوص می تواند با همتایان خارجی به رقابت بپردازد.

وی افزود: صادرات خدمات فنی و مهندسی به پایداری و روابط اقتصادی کشور کمک می کند و به همین دلیل دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به این بخش و اولویت صادرات خدمات داشته است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در ادامه همچنین گفت: خراسان رضوی یکی از استانهای پیشرو در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی محسوب می شود٬ لذا می تواند به عنوان الگو در سطح کشور مطرح باشد.
۱۳ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP