در دیدار رئیس کل بانک توسعه اسلامی با وزیر اقتصاد مطرح شد، روابط ایران و بانک توسعه اسلامی ارتقا می یابد

در دیدار رئیس کل بانک توسعه اسلامی با وزیر اقتصاد مطرح شد، روابط ایران و بانک توسعه اسلامی ارتقا می یابد
وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با محمدعلی رییس کل بانک توسعه اسلامی توسعه و گسترش روابط فیمابین و همچنین رفع موانع همکاری های مالی و فنی و تقویت روابط بین جمهوری اسلامی ایران و بانک توسعه اسلامی مورد تاکید قرار گرفت.


به گزارش شبکه روز سه شنبه ایرنا از اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، علی طیب نیا در این دیدار، افزود: با توجه به روابط مطلوب فیمابین و حسن نظر جنابعالی نسبت به کشرمان، ما شما را همچون شهروند ایرانی می دانیم و قرابت و دوستی بین ایرانی ها و جنابعالی به خوبی نشان دهنده این احساس است.

محمدعلی رییس کل بانک توسعه اسلامی نیز در پاسخ گفت: این افتخار بسیار بزرگی است که با عنوان شهروند کشور بزرگی چون ایران مورد خطاب قرار بگیرم.

طیب نیا در ادامه سخنان خود با اشاره به سرعت پایین جذب اعتبارات در پروژه های ایران، اظهار داشت: این موضوع توسط کارگروهی که بدین منظور تشکیل شده به صورت مستمر در حال پیگیری است تا طرح های مشترک بین ایران و بانک توسعه اسلامی به سرعت به مورد اجرا درآید.

وی با اشاره به برخی موارد عدم تطابق رویه ها و مقررات طرف های ایرانی با مقررات و استانداردهای بانک توسعه اسلامی و همچنین عدم تامین به موقع منابع ریالی، افزود: کارشناسان ما مورد به مورد مشکلات طرح ها و پروژه های موجود را مورد بررسی قرار داده اند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز متعهد شده که منابع ریالی بودجه این طرح ها را با اولویت تامین اعتبار نماید.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار امیدواری کرد بزودی مشکلات و موانع برطرف شده و شرکت ها و پروژه های ایرانی بیش از گذشته از منابع بانک توسعه اسلامی استفاده کنند.

رییس کل بانک توسعه اسلامی نیز اظهار داشت: برخی از پروژه های مشترک در حال اجرا و برخی پروژه ها نیز در حال تکمیل است و باید با پشتیبانی بیشتر از برخی از این پروژه ها به آنها شتاب بخشیم.

وی با اشاره به کاهش رقم سبد همکارهای مالی بین ایران و بانک توسعه اسلامی در سالهای اخیر، گفت: فعالیت ها و همکاری های دوجانبه با ظرفیت های موجود بین ایران و بانک توسعه اسلامی متناسب نیست و باید تلاش کنیم تا پرتفوی همکاری های بین دو طرف تقویت شود.

وی ابراز امیدواری کرد، برخی از پروژه هایی که قابلیت اجرا ندارد کنار گذاشته شده و پروژه هایی که نیاز به کمک های مالی و مشاوره ای بیشتری دارند بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

محمدعلی همچنین از شرکت در مراسم چهارمین نشست شورای سیاست گذاری جایزه پیامبر اسلام با عنوان 'جایزه مصطفی (ص)'در روز جاری خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در این پروژه بزرگ که هدف از آن تاسیس یک صندوق بزرگ وقف و حمایت از جایزه ای با عنوان نام مبارک پیامبر اسلام است، شرکت کنیم.

همچنین موضوع نحوه پرداخت تعهدات جمهوری اسلامی ایران به بانک توسعه اسلامی از دیگر موضوعاتی بود که مورد رایزنی بین مقامات ایرانی و بانک توسعه اسلامی قرار گرفت.

افزایش سرمایه ایران در شرکت اسلامی تامین سرمایه به یکصد میلیون دلار و راه اندازی صندوق مستغلات با همکاری بانک مسکن ایران و بانک توسعه اسلامی از دیگرمحورهایی بود که در این دیدار مورد تبادل نظر رییس کل بانک توسعه اسلامی و مسئولین وزارت اقتصاد قرار گرفت.
۱۷ دی ۱۳۹۳ ۱۱:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP