وزیر اقتصاد اعلام کرد : استقبال ایران از سرمایه‌گذاری کویت برای تولید مواد غذایی در کشور

وزیر اقتصاد  اعلام کرد : استقبال ایران از سرمایه‌گذاری کویت برای تولید مواد غذایی در کشور
وزیر اقتصاد کشورمان در دیدار با مقامات کویتی با اشاره به نیاز کویت به تولید مواد غذایی و وجود فرصت های مناسب سرمایه گذاری در استان های جنوبی ایران گفت: از سرمایه گذاری مشترک در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی استقبال می کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از نورنیوز؛ وزیر اقتصاد کشورمان در ادامه دیدارهای خود با مقامات کویتی طی دیدارهای جداگانه ای با جابرالمبارک الحمد الصباح نخست وزیر و شیخ احمد الجابر الصباح، ولیعهد کویت دیدار و گفت و گو کرد.

"علی طیب نیا" طی سخنانی در این دیدارهای جداگانه، ضمن ابلاغ پیام و سلام گرم "اسحاق جهانگیری" معاون اول رئیس جمهور کشورمان به نخست وزیر و ولیعهد کویت دعوت از ایشان برای سفر به ایران، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای گسترش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف اقتصادی اعلام کرد.

وی با اشاره به سفر اخیر امیر کویت به تهران اظهار داشت: این سفر تاثیر زیادی در فراهم نمودن زمینه های گسترش روابط دوجانبه داشته و باید تلاش کنیم با رائه راه کارهای عملیاتی، زمینه را برای اجرای توافقات فیمابین عملی سازیم.

طیب نیا تصریح کرد: ما آماده ایم در خصوص موضوعات و همکار های اقتصادی تحرک بیشتری را جهت گسترش روابط اقتصادی انجام دهیم و آماده شنیدن نقطه نظرات شما برای پیشبرد روابط اقتصادی دو جانبه هستیم.
وزیر اقتصاد تاکید کرد: امروز اراده سیاسی جموری اسلامی ایران بر توسعه و گسترش روابط و همکاری های وسیع با کشورهای همسایه و به ویژه کویت است و هیچ گونه مانعی در این زمینه برای افزایش سطح همکاری ها در تمام عرصه ها وجود ندارد.

وی گفت: با عنایت به این که جهت گسترش هر گونه همکاری تجاری و سرمایه گذاری نیاز به برقراری رابطه بانکی دو جانبه وجود دارد، جهت توسعه روابط بانکی در قالب ایجاد دفتر و شعبه بانکی، روابط کارگزاری و غیره از سوی ایران آمادگی کامل وجود دارد.

طیب نیا ادامه داد: با توجه به نیاز کویت به تولید مواد غذایی و وجود فرصت های مناسب سرمایه گذاری در استان های جنوبی ایران، از سرمایه گذاری مشترک در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی استقبال می کنیم.

وزیر اقتصاد گفت: با توجه به وجود صندوق های سرمایه گذاری و توسعه ای در کویت، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد نسبت به تامین مالی و اجرای پروژه های مشترک زیر بنایی در دو کشور و سایر کشورها به ویژه عراق در قالب های مختلف همکاری کند.

طیب نیا همچنین از سرمایه گذاری بخش خصوصی کویت در حوزه گردشگری در ایران و اعلام آمادگی آن برای گسترش سرمایه گذاری در سایر حوزه ها استقبال کرد.

این گزارش حاکی است، این دو مقام برجسته کویتی نیز طی سخنانی با اشاره به وجود برخی مشکلات، عزم جدی دولت خود را برای حل آنها و گسترش روابط دو جانبه اعلام کرد.
۲۰ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP