معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: ارایه تسهیلات برای توسعه پرورش ماهی در قفس و صید در آب های بین المللی

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از دولت ؛ رئیس سازمان شیلات ایران پیش بینی کرد که با توجه به شرایط مطلوب تولید و استقبال میگوکاران، 17 هزارتن میگو در سالجاری تولید شود که این میزان نسبت به سال گذشته بیش از 30 درصد رشد نشان می دهد
رئیس سازمان شیلات ایران پیش بینی کرد که با توجه به شرایط مطلوب تولید و استقبال میگوکاران، 17 هزارتن میگو در سالجاری تولید شود که این میزان نسبت به سال گذشته بیش از 30 درصد رشد نشان می دهد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران پیش بینی کرد که با توجه به شرایط مطلوب تولید و استقبال میگوکاران، 17 هزارتن میگو در سالجاری تولید شود که این میزان نسب به سال گذشته بیش از 30 درصد رشد نشان می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،حسن صالحی افزود: سال گذشته 12 هزار و 700 تن میگو از چهار هزار و 779 هکتار مزارع سطح زیر کشت این محصول برداشت و روانه بازارهای داخلی و خارجی شد.
به گفته وی، عملیات تکثیر، پرورش، ذخیره سازی و برداشت میگو هر ساله از فروردین ماه آغاز و تا اوایل دی ماه ادامه می یابد.
وی با بیان اینکه تولید میگوی پرورشی در سال جاری رشد خوبی داشته است، اظهار داشت: به دلیل افزایش تقاضا، شرایط مناسب تولید و بازار خوب داخلی امسال تعداد میگوکاران کشور در استان های جنوبی و شمالی افزایش یافت که همین امر موجب افزایش سقف تولید میگوی پرورشی امسال نسبت به سال گذشته شد.
صالحی، بیشترین میزان تولید میگوی پرورشی کشور را مربوط به استان های بوشهر، هرمزگان، خوزستان و گلستان دانست.
معاون وزیر جهادکشاورزی از ارایه تسهیلات برای توسعه برخی بخش های شیلاتی خبر داد و گفت:هم اکنون شرایط برای ورود سرمایه گذاران در عرصه های مختلف شیلاتی از جمله پرورش ماهی در قفس، صید فانوس ماهیان در اعماق دریای عمان، صید در آب های بین المللی فراهم است و تسهیلات مورد نیاز به متقاضیان ارایه خواهد شد.
صالحی درباره میزان بودجه پیشنهادی سال 94 این بخش، تصریح کرد: در لایحه بودجه پیشنهادی سال 94، بودجه عمرانی سازمان شیلات ایران نسبت به سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش دارد، اما این درحالیست که درخواست بودجه این سازمان فراتر از این بوده است.
وی ادامه داد: معتقدیم با توجه به پتانسیل و ظرفیت های موجود در بخش شیلات ایران، به هر میزان که بودجه عمرانی رشد پیدا کند به همان میزان نیز امکان افزایش تولید محصولات شیلاتی درکشور فراهم می شود.
 
۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ۱۴:۳۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP