علیشیری از پروژه های سرمایه گذاری خارجی به ارزش 600 میلیون دلار در استان فارس بازدید کرد

علیشیری از پروژه های سرمایه گذاری خارجی به ارزش 600 میلیون دلار در استان فارس  بازدید کرد
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری در جریان بازدید از طرح های سرمایه گذاری استان فارس، از نزدیک در جریان پیشرفت کار طرح های سرمایه گذاری خارجی در شهر شیراز قرار گرفت و به بررسی مسائل و مشکلات آنان پرداخت.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، در جریان این سفر پروژه نیروگاه گازی فارس با ظرفیت تقریبی 1000 مگاوات و با سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری و مجتمع تجاری و گردشگری خلیج فارس با سرمایه گذاری 170 میلیون دلاری و پروژه های احداث رستوران و فرآوری و تصفیه صمغهای گیاهی با سرمایه گذاری 4 میلیون دلاری از نزدیک مورد بازدید قرار گرفت.
 

همچنین در این سفر  منطقه ویژه اقتصادی شیراز  بازدیدو ظرفیتها و امکانات این منطقه نیز ارزیابی  شد .بر اساس این گزارش ، در جریان این بازدید مقرر شد امکانات و شرایط منطقه اقتصادی و فرصتهای سرمایه گذاری آن جهت معرفی به سرمایه گذاران بالقوه خارجی به سازمان سرمایه  گذاری انعکاس یابد. 
در این بازدید طرح توسعه فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز مورد بررسی قرار گرفت و توافق شد از سرمایه گذاران خارجی برای طرح توسعه فرودگاه موصوف استفاده  شود.
در عین حال هیات موصوف ضمن بازدید از پروژه آب و فاضلاب شیراز در جریان آخرین پیشرفتهای طرح قرار گرفت و مقرر شد مشکلات پروژه موصوف با همکاری وزارت نیرو و سازمان سرمایه گذاری برطرف شود.

 * استاندار فارس: جذب سرمایه گذاری خارجی اولویت مسئولین  استان می باشد

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و هیات همراه در ملاقات با استاندار فارس ضمن تاکید بر مسئولیت این استان، به عنوان استان معین سرمایه گذاری خارجی در کشورهای حاشیه خلیج فارس اذعان داشت:با عنایت به ظرفیتهای فراوان این استان به ویژه در حوزه های کشاورزی و گردشگری و با توجه به علاقه سرمایه گذاران کشورهای خلیج فارس به این استان ،فرصت بی بدیلی را فراهم نموده است تا جهش قابل توجهی در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی در استان را شاهد باشیم.
علیشیری در این دیدار تاکید کرد : انتظار می رود کلیه مسئولین استان نگاه واحد و یکپارچه ای بر مقوله جذب سرمایه گذاری خارجی داشته باشند و از این طریق با معرفی فرصتهای سرمایه گذاری استان به بازاریابی آنها بپردازیم.
معاون وزیر اقتصاد در ادامه یادآور شد: در حال حاضر رقم طرح های مصوب استان حدود یک  میلیارد دلار است که باید تلاش کنیم رقم جذب طرح های موصوف را از 10 درصد کنونی به سطح مطلوبی ارتقاء دهیم.


در این دیدار دکتر روح الله احمدزاده استاندار فارس تاکید کرد که جذب سرمایه های خارجی در استان از  برنامه های اولویت دار استان می باشد  و وعده کرد تا با همکاری متقابل این خواسته تحقق پیدا کند.
احمدزاده در پایان خاطر نشان کرد:  زمینه های جذب سرمایه گذاری خارجی در استان فارس باید ا رتقاء یابد.
 وی در عین حال ابراز امیدواری نمود که مدیران استان برای این اولویت به صورت جدی و ریشه ای عمل کنند.


لازم به ذکر است در جریان این سفر معاونت عمرانی استانداری شیراز و مشاور وی ،رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان فارس  و برخی از مسئولین منطقه ای به همراه معاون وزیر اقتصاد و مدیران سازمان سرمایه گذاری حضور داشتند که این نحوه حضور موجب ،خشنودی و دلگرمی سرمایه گذاران خارجی را فراهم نمود.

۱۲ دی ۱۳۸۸ ۱۹:۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP