با حضور کارشناسان سازمانهای امور اقتصادی و دارایی استانها: کارگاه آموزشی فرصت شناسی برگزار شد-خبر تکمیلی

با حضور کارشناسان  سازمانهای  امور اقتصادی و دارایی استانها: کارگاه آموزشی فرصت شناسی   برگزار شد-خبر تکمیلی
سامان قاسمی مدیرکل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی از برگزاری کارگاه آموزشی فرصت شناسی با حضور بیش از 120 کارشناس سازمان امور اقتصادی و دارایی استانها در محل سازمان سرمایه گذاری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، در این کارگاه آموزشی ابتدا ضمن اشاره به  وظایف سازمان سرمایه گذاری و سیاستهای اجرایی و رویه های فنی این سازمان مباحثی از سوی مدیر کل سرمایه گذاریهای خارجی در زمینه تحلیل روشهای تامین مالی اعم از قرضی و غیر قرضی، اهـداف پـذیـرش سـرمـایـه گـذاری خـارجی در کشور، ویژگیها و مزایای قانون تشـویق و حمایت سرمـایه گذاری خارجی، روند پذیرش سرمایه گذار خارجی و صدور مجوز، فرایند شناسایی فرصتهای سرمایه گذاری و سایت فرصتهای سرمایه گذاری ارائه گردید این  سخنرانی به صورت هم اندیشی و پاسخ به سوالات مطروحه از سوی حاضرین نشست برگزار شد.

به گفته مدیر کل سرمایه گذاریهای خارجی ، تعهدات قانونی دولت برای سرمایه گذاران خارجی و همچنین حمایتهای همه جانبه و پشتیبانی سازمان سرمایه گذاری از آنها، بسترهای کافی را فراهم کرده است تا بنگاه های اقتصادی با اطمینان خاطر و آرامش بیشتر وارد عرصه فعالیتهای اقتصادی کشور شوند .


قاسمی  در عین حال خاطر نشان کرد:  آزادی نقل و انتقالات سرمایه، عدم محدودیت در میزان ثبت سرمایه از نظر  درصد سهامداری شرکتهای خارجی، تضمین مخاطرات غیرتجاری بنگاه ها توسط دولت از جمله ظرفیتهایی است که سرمایه گذاران خارجی می توانند از آنها بهره مند شوند.

در بخش دوم این کارگاه  تخصصی،   مهندس منصور و دکتر شریف از اساتید مربوط به حوزه مباحث اقتصادی و تحلیل مالی و ارزیابی پروژه های سرمایه گذاری به بیان مطالبی در خصوص کلیـات طرح توجیهیFeasibility Study  و Business Plan پرداختند. همچنین در ادامه ، آموزشـهای تخصصـی در خصـوص تحلیل های مالـی این مباحث نیز از سوی دیگر اساتید حاضر، دکتر نصیر پور ، مهندس امید نژاد، دکتر کمالان، مهندس امامی و مهندس مظفری ارائه گردید.
این کارگاه با اخذ آزمون از شرکت کنندگان در این نشست خاتمه یافت.

۱۳ دی ۱۳۸۸ ۱۸:۳۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP