رییس بخش روابط اقتصادی دوجانبه سوئیس از علاقمندگی شرکت‌های سوئیسی برای افزایش سرمایه‌گذاری در ایران خبر داد

رییس بخش روابط اقتصادی دوجانبه سوئیس از علاقمندگی شرکت‌های سوئیسی  برای افزایش سرمایه‌گذاری در ایران خبر داد
خانم لیویا لویا آگوستی، رییس بخش روابط اقتصادی دوجانبه و نماینده شورای فدرال در امور قراردادهای بازرگانی سوئیس ضمن ابراز خرسندی از تعامل بیشتر جمهوری اسلامی ایران با جامعه بین‌المللی، از علاقمندی شرکت‌های سوئیسی برای افزایش سرمایه‌گذاری و گسترش مراودات با ایران خبر داد.

خانم لیویا لویا آگوستی، رییس بخش روابط اقتصادی دوجانبه و نماینده شورای فدرال در امور قراردادهای بازرگانی سوئیس ضمن ابراز خرسندی از تعامل بیشتر جمهوری اسلامی ایران با جامعه بین‌المللی، از علاقمندی شرکت‌های سوئیسی برای افزایش سرمایه‌گذاری و گسترش مراودات با ایران خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، دکتر حسینی، قائم مقام سازمان متبوع عصر روز دوشنبه مورخ 7/ 2/ 1394 با یک هیات سوئیسی که در ارتباط با موضوعات اقتصادی و فضای سرمایه‌گذاری در ایران در محل این سازمان حضور یافتند، ملاقات و گفتگو نمودند.
قائم مقام سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، در ملاقات با هیات سوئیسی که به سرپرستی خانم لیویا لویا آگوستی، رییس بخش روابط اقتصادی دوجانبه و نماینده شورای فدرال در امور قراردادهای بازرگانی سوئیس و تعداد زیادی از بخش‌های خصوصی این کشور به همراه سفیر این کشور در تهران در این نشست حضور یافتند و بر ضرورت انعقاد موافقتنامه همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور که بستر لازم را برای توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور فراهم می‌آورد تاکید نمودند.
 در این ملاقات‌، ضمن اشاره به جایگاه استراتژیک ایران و ظرفیت‌های بالقوه آن در تعامل با بازارهای منطقه به تشریح قوانین و مقررات سرمایه‌گذاری خارجی در ایران، بر رویکرد دولت جمهوری اسلامی مبنی بر بهبود گسترش روابط خارجی با جامعه بین‌المللی تاکید گردید.
بر پایه این گزارش، دکتر حسینی با بیان اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید بر گسترش همکاری‌های اقتصادی با جوامع بین‌المللی استوار می‌باشد، تصریح کرد که سازمان سرمایه‌گذاری به عنوان متولی اصلی جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور همواره این آمادگی را دارد تا پاسخگوی نیازهای سرمایه‌گذاران خارجی باشد.
این گزارش می‌افزاید؛ رییس بخش روابط اقتصادی سوئیس سطح مروادات اقتصادی بین دو کشور را مطلوب ندانسته و تاکید داشت که بخش‌های خصوصی بیشتری را جهت توسعه همکاری‌ها با ایران ترغیب و تشویق خواهد نمود. هیات بخش خصوصی سوئیس نیز در ادامه سؤالاتی را در خصوص نحوه سرمایه‌گذاری، قوانین و مقررات، مالیات و به خصوص مناطق آزاد مطرح نمودند که پاسخ لازم به آنها داده شد.
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۴۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP