سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان به جمهوری چک

سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان به جمهوری چک
در سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان به جمهوری چک صورت گرفت: امضای موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تاسیس اتاق مشترک بازرگانی چک و ایران

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان، بنا به دعوت آقای آندریاس بابیش، معاون اول نخست‌وزیر و وزیر دارایی جمهوری چک و با هدف امضای موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری چک و همچنین مذاکره‌ و‌ تبادل‌نظر پیرامون گسترش روابط اقتصادی دوجانبه در راس هیاتی متشکل از نمایندگان دستگاه‌های دولتی و بخش‌های خصوصی ایران، از 9  لغایت 11 اردیبهشت ‌ماه سال‌جاری به جمهوری چک عزیمت نمودند. 
در این سفر ایشان با معاون اول نخست‌وزیر و وزیر دارایی جمهوری چک ملاقات نمودند و در این نشست که در فضایی صمیمانه برگزار شد ضمن امضای موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف از سوی طرفین، درخصوص راه‌های توسعه روابط و مناسبات اقتصادی دوجانبه نیز مذاکره و تبادل‌نظر به عمل آمد و وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی کشورمان ضمن اشاره به سابقه تاریخی همکاری‌های اقتصادی- بازرگانی دو کشور، نسبت به توسعه و تعمیق همکاری‌ها در  کلیه حوزه‌های مورد علاقه دو طرف، نظیر صنایع فولاد، معدن، انرژی، نیروگاه ، خودروسازی، دارویی، محیط زیست و کشاورزی، ابراز علاقه نمودند. متقابلاً وزیر دارایی جمهوری چک ضمن ابراز خرسندی از سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و هیات همراه به آن کشور؛ به روابط خوب دو کشور  اشاره  و از افزایش تبادل هیات‌های اقتصادی دو کشور در سطوح دولتی و خصوصی در چند ماه اخیر که مبین عزم و اراده جدی طرفین برای احیای روابط گذشته است، اظهار رضایت نمود.
از سوی دیگر در ملاقات آقای دکتر طیب نیا با آقای ملادک، وزیر صنعت و تجارت جمهوری چک، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان به موقعیت جغرافیایی و ژئوپلتیکی ایران و قرار گرفتن در مسیرهای اصلی ترانزیت کالا و آمادگی برای پذیرش شرکت‌های چک جهت سرمایه‌گذاری در ایران و صادرات کالا از ایران به کشورهای منطقه آسیای میانه و خلیج‌فارس اشاره داشتند و به منظور ترسیم نقشه راه همکاری‌های دوجانبه و رفع موانع پیش روی فعالان اقتصادی دو کشور، پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک همکاری‌های اقتصادی را مطرح نمودند که از سوی طرف چک مورد استقبال واقع شد.
در ملاقات جناب آقای دکتر طیب‌نیا با آقای زائو رالک وزیر امورخارجه جمهوری چک  طرفین بر گسترش و تعمیق هرچه بیشتر روابط دو کشور تاکید نمودند. در حاشیه ملاقات‌های وزرای دو کشور؛ نشست فعالان اقتصادی  دو کشور در محل اتاق بازرگانی جمهوری چک و اتاق مشترک چک و ایران  برگزار گردید.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۵۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP