معاون وزیر امور خارجه لهستان از آمادگی کشورش برای امضای سند جامع همکاری های اقتصادی دو کشور خبر داد.

معاون وزیر امور خارجه لهستان از آمادگی کشورش برای امضای سند جامع  همکاری های اقتصادی دو کشور خبر داد.
خانم کاتاژینا کاتسپرچیک معاون وزیر امور خارجه لهستان از آمادگی کشورش برای امضای سند جامع همکاری های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری لهستان خبر داد.


 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ، دکتر خـزاعی معـاون وزیـر و رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری عصر روز سه شنبه مورخ 15/2/1394  با خانم کاتاژینا کاتسپرچیک معاون وزیر امور خارجه لهستان در محل این سازمان، دیدار و درخصوص موضوعات اقتصادی و فضای سرمایه‌گذاری در ایران گفتگو نمودند. 

در این دیدار دکتر خزاعی ضمن اشاره به روابط دیرینه و تاریخی دو کشور ، به اهمیت جایگاه استراتژیک و ظرفیت های بالقوه ایران در تعامل با بازارهای منطقه ای اشاره و بر رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه روابط خارجی با اتحادیه اروپا و کشور لهستان و به طریق اولی با جامعه بین المللی تاکید نمود. 
 در این دیدار ایشان ضمن ابراز خــرسندی نسبت به لازم الاجرا بودن موافقتنامه‌های"تشــویق و حمــایت متقــابل از سرمایه‌گذاری" و " اجتناب از اخذ مالیات مضاعف" ضرورت بازنگری در موافقتنامه‌های مذکور را امری اجتناب ناپذیر دانسته و بـرگزاری نشستهای کارشناسی به منــظور نهـــایی نمودن و امـضای موافقتنامه"همکاری‌های گمرکی" تاکیدنمودند. 
در این ملاقات همچنین مذاکراتی پیرامون موافقتنامه جامع همکاری اقتصادی دو کشور به عنوان سند راهبردی همکاری های آتی اقتصادی ایران و لهستان صورت گرفت که طرف لهستانی ضمن اشاره به اهمیت سند موصوف در توسعه روابط اقتصادی دو کشور، از آمادگی کشورش جهت نهایی نمودن و امضای سند مزبور در ورشو و یا تهران خبر داد. 
بر پایه این گزارش؛ دکتر خزاعی به آمادگی¬کشورمان جهت توسعه همــکاریهای بانــکی با بانک پی .کی. او (بزرگترین بانک لهستانی) اشاره نموده و پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم بانکی برای بررسی مسیرهای توسعه مناسبات بانکی بین دو کشور را مطرح نمودند. 
بر اساس این گزارش معاون وزیر امور خارجه لهستان ضمن ابراز خشنودی از روند مثبت مذاکرات ایران و گروه 1+5 و اظهار امیدواری نسبت به دستیابی به نتایج نهایی، خاطر نشان نمود کشورش آمادگی کامل برای توسعه همه جانبه همکاری های اقتصادی، مالی، بانکی و تجاری  با ایران داشته و مـجددا ازآمادگی کشورش برای دعــوت از وزیر محترم امور اقتصــادی و دارایی کشورمان جهت عزیمت به ورشو و امضای موافقتنامه همکاری های اقتصادی دو کشور خبر دادند.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۶:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP