علیشیری خبر داد: 133 میلیون یورو برای اجرای پروژه های قم و کاشان توسط بانک توسعه اسلامی تصویب شد

علیشیری خبر داد: 133 میلیون یورو برای اجرای پروژه های قم و کاشان توسط بانک توسعه اسلامی تصویب شد
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان سرمایه گذاری از تصویب 133 میلیون یورو برای اجرای طرحهای فاضلاب قم و کاشان خبر داد .به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری ، علیشیری اظهار داشت: به منظور اجرای" پروژه  جمع آوری فاضلاب شهرهای قم و کاشان" تقاضایی از سوی وزارت نیرو به سازمان سرمایه گذاری جهت استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی مطرح شدکه در نتیجه آن پروژه فوق توسط هیات اعزامی از سوی بانک توسعه اسلامی در سال جاری  مورد ارزیابی قرار گرفت.


وی ادامه داد: بانک توسعه اسلامی در دویست و شصت و سومین جلسه هیات مدیره اجرایی خود که در تاریخ  22 آذر سال جاری برگزار شد ، اعتباری به مبلغ4/70 میلیون یورو به شرکت آب و فاضلاب شهر قم و 71/62 میلیون یورو به شرکت آب و فاضلاب کاشان به شیوه "استصناع"(یکی از عقود بانکداری اسلامی) با دوره ساخت 4 ساله و بازپرداخت 11 ساله، برای اجرای پروژه ها  اختصاص یافت.


به گفته علیشیری ،نرخ سود این تسهیلات سالیانه 1/5 درصد می باشد و اقساط بازپرداخت اصل و فرع تسهیلات به صورت 22 قسط متوالی در قالب اقساط 6 ماهه قابل پرداخت خواهد بود.
معاون وزیر اقتصاد در پایان تصریح کرد: فعالان اقتصادی برای آشنایی با تسهیلات  بانک توسعه اسلامی به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سرمایه گذاری به آدرس www.investiniran.ir مراجعه نمایند.


لازم به ذکر است با اقدامات سازمان سرمایه گذاری به عنوان نقطه کانونی بانک توسعه اسلامی در کشورمان، بسیاری از پروژه های تولیدی ،صنعتی و توسعه ای از تسهیلات بانک توسعه اسلامی مورد بهره برداری قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش بانک توسعه اسلامی 300میلیون یورو تسهیلات به طرح های آب و فاضلاب کشورمان اختصاص داده است.
این گزارش می افزاید: اجرای پروژه های فاضلاب در این استانها به دلیل ارتباط مستقیمی که با بهداشت مردم، حفظ محیط زیست و منابع ارزشمند طبیعی از قبیل رودخانه ها، تالاب و دریا دارد، لازم و ضروری می باشد.

۱۴ دی ۱۳۸۸ ۰۹:۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP