موزامبیک میزبان برگزاری چهلمین نشست اجلاس بانک توسعه اسلامی

موزامبیک میزبان برگزاری چهلمین نشست اجلاس بانک توسعه اسلامی
چهلمین اجلاس هیات عامل گروه بانک توسعه اسلامی، بزرگترین بانک بین المللی توسعه ای جهان اسلام امروز در ماپاتو پایتخت جمهوری موزامبیک با حضور نمایندگان 56 کشور اسلامی برگزار می‌گردد. به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران؛ هیاتی به سرپرستی وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از سوی کشورمان به عنوان سومین سهامدار اصلی بانک توسعه اسلامی در اجلاس مزبور، شرکت نموده اند.
بنا  براین گزارش، وزیر امور اقتصادی و داریی کشورمان به عنوان عضو هیات عامل به همراه محمد خزاعی معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و محمد پاریزی معاون بانکی و شرکت‌های دولتی و نماینده کشورمان در هیات مدیره اجرایی بانک مزبور و همچنین علی اصغر یوسف نژاد  معاون حقوقی و امور مجلس وزارت متبوع در این رویداد مشارکت نمودند. این اجلاس فرصتی را فراهم می نماید تا علاوه بر بررسی چهلمین گزارش مالی سالانه گروه بانک توسعه اسلامی و تصویب صورت حساب‌های مالی بانک و موسسات وابسته به آن ، موضوعات مربوط به همکاری های دوجانبه گروه بانک توسعه اسلامی و کشورمان به منظور ارتقاء روابط موجود و مرتفع نمودن مشکلات پروژه های اجرایی منتفع از تسهیلات آن بانک در جمهوری اسلامی ایران و همچنین مواردی نظیر افزایش سهام سرمایه  کشورمان در موسسات وابسته به بانک با هدف  استفاده حداکثری از تامین مالی گروه بانک توسعه اسلامی به نفع  کشورمان  مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
این گزارش حاکی است، در حاشیه اجلاس موصوف  وزیر امور اقتصادی و داریی کشورمان با  رئیس بانک توسعه اسلامی و مدیران موسسات وابسته به بانک در خصوص تعمیق و گسترش همکاری‌های دو جانبه ملاقات و مذاکره  خواهند نمود.
 همچنین مقرر است وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان به نمایندگی از سوی کشورهای آسیایی عضو بانک، در جلسه افتتاحیه  هیات عامل، ایراد سخنرانی نمایند.

۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۶:۲۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP